BREJK U ATINI: Olimpijakos poveo u finalnoj seriji! (FOTO) (VIDEO)

KOŠARKAŠKA LIGA GRČKE

Druga utakmica finala igra se u četvrtak 7. juna, a domaćin je Olimpijakos

Košarkaši Olimpijakosa poveli su u finalnoj seriji plej-ofa grčkog prvenstva, pošto su kao gosti slavili protiv gradskog rivala Panatinaikosa u OAKA areni - 75:65.

Samo u prvoj četvrtini dominirao je večerašnji domaćin, tim Panatinaikosa, koje je sa prve pozicije ušao u plej-of. Tada su ”zeleni” stekli deset poena prednosti, međutim, nisu uspeli dugo da je zadrže.

Već u drugoj četvrtini Pirejci su preši u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja. PAO je u drugih deset minuta postigao samo šest poena. Na poluvremenu bilo je 32:35.

Posle izjednačene treće deonice, ključnu razliku Olimpijakos je stekao u drugoj polovini poslednjeg perioda, kada je posle trojke Mancarisa došao do dvocifrene prednosti.

Pokušaji domaćih da meč uvedu u neizvestan finiš, nisu urodili plodom, pa je Olimpijakos poveo sa 1:0 u seriji.

Papanikolau je predvodio Pirejce sa 14 poena, 12 je dodao Roberts, a Mancaris 11. Dvocifren je bio još Papapetru sa 10 koševa. Naš Nikola Milutinov učestvovao je sa 4 poena i 4 skoka, ali je rano napravio pet ličnih grešaka.

Kod Panatinaikosa 23 poena ubacio je Majk Džejms, dok je Singlton uz 18 poena imao i 10 uhvaćenih lopti.