KAKVA POBEDA: Radonjićev Bajern demolirao protivnika i izborio majstoricu u Nemačkoj! (FOTO)

BUNDESLIGA

Košarkaši Bajerna izborili su majstoricu u prvoj rundi plej-ofa nemačkog prvenstva, pošto su u četvrtoj utakmici ubedljivo pobedili Frankfurt - 85:50.

Ekipa koju vodi Dejan Radonjić bila je na pragu eliminacije posle dva uzastopna poraza, ali je u četvrtoj utakmici na gostujućem parketu slavila sa 85:50 i izjednačila rezultat u seriji na 2:2.

Bavarci su ključnu razliku napravili u drugoj četvrtini, koju su dobili sa 24:11 i do kraja utakmice su kontrolisali rezultat.

Najefikasniji kod pobednika bili su Kaningem i Buker sa po 15 poena, Cirbes je postigao 11, Đedović 10, a Stefan Jović četiri poena, uz tri asistencije. U ekipi Bajerna ponovo nije bilo povređenog Vladimira Lučića, uz od ranije odsustnog Milana Mačvana.

U Frankfurtu je dvocifren učinak imao samo Robertson sa 12 poena.

Odlučujuća peta utakmice plej-of serije između Bajerna i Frankfurta igra se u četvrtak, 17. maja, u Minhenu.