Osveta za prošle 2 godine: Zvezda dobila Panatinaikos usred Atine! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli su na teškom terenu u "OAKA areni" ostvarili prvu pobedu u TOP 16 fazi, i to tamo gde niko nije očekivao. Tako je pokvaren jubilej Dimitrisu Dijamantidisu koji je igrao 1000. meč u karijeri
Objavljeno: 22:42h
Ono što je malo ko očekivao, ipak se dogodilo na veliku sreću svih simpatizera Crvene zvezde.
ABA lige da iznenadi šestostrukog šampiona Evrope
Panatinaikos Atine rezultatom 74:63 (16:14, 22:20, 16:14, 20:15) u okviru trećeg kola TOP 16 faze Evrolige. Nisu mu zaboravili trojku: Navijači PAO-a vređali Blažiča, iako više ne igra u Zvezdi! (FOTO) Ako se pogledaju poslednji mečevi dve ekipe iz sezone 2013/14 kada je
kao i prošlosezonski poraz u crveno-belima kao slatka osveta.
Ekipa Dejana Radonjića od samog starta meča imala je prednost koja je s vremena na vreme varirala, i nije se menjala do poslednjeg trenutka.
Simonović nije odbojkaš, ali je smečovao loptu među novinare posle šuta Kalatesa! (VIDEO) Utakmica koja je bila mučna za gledanje u određenim momentima drugoj deonici, jer se uglavnom igralo "koš za koš" uz dosta bez ikakvih čarki, sve u sportskom duhu.
Panatinaikos ima recept za poslednji napad: Ovako se daje koš u finišu poluvremena! (VIDEO)
Tri deonice Zvezda je dobila sa po dva poena razlike, a u toj prvoj na tri minuta svega 16 poena.
Ovo se očekivalo: Navijači Panatinaikosa hrvatskom zastavom provociraju igrače Zvezde! (FOTO) Po tom pitanju stanje se nekako popravilo u drugoj deonici, a crveno-beli "limitirali" grčku ekipu da dođe do Treća deonica je odlično otvorena od strane šampiona ABA lige, jer je serija od 10:0 Đorđevića koji je tražio tajm-aut osam poena u toj četvrtini da smanji veliki zaostatak. Na kraju, velika pobeda, koju je malo ko mislio da će izabranici Dejana Radonjića Narednu utakmicu u najelitnijem evropskom košarkaškom d 20 sati kada u Beograd stiže španska Unikaha
Statistika na kraju:
Sva dešavanja pre, za vreme, i posle utakmice mogli ste da pratite uživo uz Espreso.co.rs! KRAJ MEČA - ZVEZDA JE OSTVARILA PRVU POBEDU U TOP 16 FAZI EVROLIGE NA JAKO TEŠKOM GOSTOVANJU U ATINI REZULTATOM 74:63 73:63 - To je verovatno to, Zvezda će zabeležiti gotovo izvesno prvu nije očekivao. 66:56 - Štimac je uz šest skokova, i šut iz igre 5/8, pogodio tek prvo slobodno došli lako do poena preko Kalatesa uposlio Gista. Jović je napravio nesportsku grešku. 64:53 - Na 3:50 do kraja Branko Lazić je pogodio trojku, kada je to bilo najpotrebnije Lazića, Kinzi je uspeo da ostvari ofanzivni skok i dobije dva bacanja
Već nekoliko minuta rezultat se nije menjao jer su obe ekipe imale četiri šuta promašena. 61:53 - Feldin je postigao prvu trojku na utakmici, potom je Simonović Zvezda drži prednost pod 59:48 - Za samo minut u poslednjoj deonici Zvezda "zečeva", Saša Đorđević.
Sreća pa se Raduljica nije još više razgoropadio, jer bi razlika bila manja završila rezultatom 54:48. 50:46 - Kvinsi Miler nije toliko zastupljen na današnjem meču aduljica je sjajan u ovoj deonici jer je ubacio čak 8 od 10
48:44 - Kvinsi Miler je toliko bio uporan i željan da postigne koš, da je upropastio dve Zvezdine Pa i pored dva ofanzivna skoka Kinzija, drugi Štimca ispod koša, nego je hteo sam, a kada je izgubio
48:40 - Raduljica je dobio duel sa Štimcem i smanjio prednost na šest poena Kinzi upisao asistenciju za Zvezdinog centra. Crveno-beli su na četri minuta do kraja 44:36 - Feldin je ipak pogodio na isteku četvrtog minuta šut za tri poena.
Treća lična greška Cirbesa, ali i dalje nema poena za grčkog Zvezda ovako dobro otvorila drugo poluvreme. 44:34 - Jović je u prvom napadu otvorio treću deonicu trojkom sledećem PAO nije uspeo da uzvrati, a 6,75. Ponovo je plej Zvezde pogodio trojku i sada je dvocifrena prednost. KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Dangubić je kucao, Kinzi dodavao, Jović asistirao, i tako je Zvezda došla do "+7", Papajanis poena sekundi rezultatom 38:34 otišlo se na odmor.
33:30 - Na dva minuta do kraja prvog poluvremena i dalje mali broj poena evidentno da se vodi jako teška borba na terenu parketu večeras.
24:21 Posle samo tri minuta igre, crveno-beli su ispunili bonus, a Lazić je poslednjim Dijamantidisu Simonović domaćih sačekao Kalatesa iz drugog plana otom je pogodio i novu trojku. Maik Cirbes je uspeo da se upiše u strelce.
19:17 - Vladimir Janković je odlično otvorio drugu četvrtinu za PAO dva minuta nove deonice nije došla do poena "zečeva" u odbrani. Lazić je pogodio trojku i naterao Đorđevića da zatraži tajm-aut.
16:14 za Crvenu zvezdu! Ovo je prva trojka na meču u ulozi Stefana Jovića.
13:12 - Kalates i Jović su pogodili, a igra Dijamantidis je u narednom napadu iz nemoguće pozicije. Nekadašnji član Partizana i Crvene zvezde Milan Dozet
6:6 - Raduljica i Štimac su pogodili obruče protivničkih ekipa reprezentativaca Srbije vode žustru borbu Mali broj poena na samom startu meča, svega 8 za više od 5 minuta
4:4 Kinzi dobro razigrava i sarađuje sa Milerom, Dangubićem i Lazićem Cirbes je imao priliku za lagano kucanje, ali mu je Kalates vreme 2:4 - Tarens Kinzi je postigao prve i jedine poene 0:4 - ispod koša crveno-belih, da bi u prvom napadu za srpski tim doneo prednost od četiri poena. POSEBAN PODATAK - Večerašnji duel je 1000. utakmica u karijeri za legendu grčke košarke Dimitrisa Dijamantidisa.
Sasa Pavlic Koky
20:10 - Sve je spremno za okršaj
Printscreen/Sportklub
20:00 - Ovako izgleda
Printscreen/Flashscore.com
19:50 - Iako gorak poraz od Fenera u poslednjem kolu, prošao je u odličnoj atmosferi
19:45 - Poslednji meč dve ekipe odigrale su pred punim tribinama hale "Pionir" sa samo pola koša.