PANTERI UKROTILI PARTIZAN: Crno-bela katastrofa u drugoj četvrtini, Odžo dominirao Železnikom! (FOTO)

KLS, 7. KOLO

U sledećem kolu ‘crno-beli’ dočekuju Dinamik za tri dana, dok FMP gostuje Vojvodini.

Objavljeno: 20:17h

Košarkaši FMP pobedili su Partizan u Železniku rezultatom 87:82 i preuzeli prvo mesto B grupe KLS.

Posle izjednačene prve četvrtine, FMP je u drugoj deonici praktično završio posao pošto je sveo Partizan na samo četiri poena u toj četvrtini.

Ispostavilo se da je to bio ključni period igre za ishod ovog meča. U drugo poluvreme ušlo se vođstvom domaćih rezultatom 47:27, ali očekivao se nekakav odgovor Partizana, posle očajnih deset minuta.

U reketu je potpuno dominirao Majkl Odžo sa 21 poenom (8-10 za dva) i čak 17 skokova, a odličnu partiju upisao je i Nemanja Nenadić sa 16 poena i 8 uhvaćenih lopti. Jeremić se zaustavio na 20 poena, dok je Simanić imao 14 poena i 5 skokova.

Na drugoj strani najbolji je bio Đorđe Gagić sa 25 poena i 7 skokova, ali je jedini dvocifreni bio Vilijams-Gos sa 18.

Tako sada obe ekipe imaju po pet pobeda i jedan poraz, ali ih deli jedan poen u međusobnom skoru i, ukoliko ostvare sve pobede do kraja, FMP će u narednu fazu kao prvoplasirani iz grupe B.