ENIS NIJE MOGAO VOLA DA UBODE: Užasno izdanje novog beka Saragose, ali zato Bjelica...

Sramotno izdanje bivšeg beka crvene zvezde

U derbiju ACB lige su debitovala pojačanja koja su stigla sa Malog Kalemegdana

Objavljeno: 17:37h

Nova pojačanja Saragose Dilan Enis I Milko Bjelica nisu uspeli da pomognu svojoj novoj ekip da izbegne poraz na gostovanju u Mursiji 84:73. Obojica su imala prilično veliku minutažu i priliku da igraju, došli su kao igrači sa Evroligaškim iskustvom, ali su imali neujednačen učinak. Enis je igrao 30 minuta, dao je osam poena i imao šut iz igre 3/15. Za dva je gađao 3/10, a za tri poena 0/5. Dakle, imao je baš dosta slobode u igri ali za sad nije opravdao to poverenje.

Bjelica je dao 14 poena za 32 minuta u igri, a tome je dodao i dva skoka. Jedini efikasniji od Bjelice bio je Nil sa 31 datim poenom. Moramo uzeti u obzir da se ova dva igrača idalje adaptiraju na novu sredinu, pa je realno za očekivati da ćeu narednim utakmicama prikazati bolje partije, iako je Milkova prva partija bila zadovoljavajuća, ona nije uticala pozitivno na krajnji rezultat. Izgleda da je potez čelnika Crvene Zvezde da raskine ugovor sa Enisom, bio adekvatan ,barem se tako čini za sad.

BONUS VIDEO: Roditelji izvlače deci živu glavu u tuči na Večitom derbiju