RADNIČKI NIJE USPEO: Zemun ide u Prvu B ligu! Praznik košarke na Krstu! (FOTO) (VIDEO)
Radnički - Zemun, Foto: Espreso.co.rs

BORBA ZA VIŠI PLASMAN

"Munze" je uspeo da napravi najvažniji rezultat u sezoni i plasira se u viši rang

Objavljeno: 21:09h

Košarkaši Radničkog sa Crvenog krsta nisu uspeli da se plasiraju u Prvu B ligu, jer su poraženi od Zemuna sa 75:70!

Ekipa Radničkog ove sezone je postizala fenomenalne rezultate i došla do prilike da se bori za plasman u viši rang takmičenja, ali na kraju, taj cilj nije ispunjen.

U prvoj četvrtini Radnički je igrao mnogo bolje, završio ju je prednošću od 22:16, a imao je čak i +11.

Zemunci su užasno raspodelili faulove, napravivši čak 11 u toj deonici.

Međutim, na krilima jakog završetka tog perioda, igre i odlične odluke trenera Zemuna da proba sa zonskim presingom, gosti su preokrenuli na 29:28 za prvu prednost.

Valja napomenuti i da momci koji na dresovima nose logo Espreso.co.rs nisu postigli nijedan poen za prvih četiri minuta i deset sekundi druge četvrtine.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 34:33 za "Mun-Ze".

U trećoj četvrtini egal utakmica, uz napomenu da su se gosti konstantno žalili na suđenje, iako arbitarskih grešaka nije bilo puno, s obzirom na tenziju i važnost utakmice.

Zemun je vodio i posle 30 minuta igre, ovog puta sa 50:46.

Prednost je duplirana do polovine poslednje četvrtine, a iznosila je +8 za goste.

Tu prednost je Zemun uspeo da održi do kraja utakmice uz fantastičan angažman u napadu.

Pogođeno je mnogo teških šuteva, na šta Radnički ove večeri nije imao odgovor.

Najefikasniji kod poraženog tima bili su Darko Žumić sa 16 poena i četiri asistencije uz dve ukradene lopte, a njemu najbliži Vladimir Mijović sa 13 poena i tri skoka.

Što se Zemuna tiče, njega je predvodio Luka Popović sa 15 poena, te Lazar Nedeljković sa jednim manje, kao i Mateja Todorović (10) i Pavle Pavlović (10).

BONUS VIDEO: Roditelji izvlače deci živu glavu u tuči na Večitom derbiju