FINALE KOJE JE REŽIRAO HIČKOK LIČNO! Matijas Lesor promašio zicer za pobedu Zvezde u Morači! (FOTO) (VIDEO)

finale aba lige, 3. utakmica

Objavljeno: 22:25h

Budućnost je stigla do druge pobede u finalu ABA lige, slavila je nad Crvenom zvezdom sa 78:77 u neverovatno dramatičnoj završnici prvog meča u Hali Morača (prva dva odigrana su u Pioniru).

Kako se meč bližio kraju tenzija je postajala sve veća a igračima kao da su se vezale ruke pa smo tako na obe strane videli dosta promašaja i izgubljenih lopti.

Od prvog do poslednjeg trenutka rezultat se lomio. Zvezda je vodila na poluvremenu, Budućnost prelomila u trećoj četvrtini, i do kraja nije ispuštala minimalnu prednost. Na minut do kraja, Gordić je pogodio jedno slobodno bacanje za 78:77, a posle toga nisu viđeni poeni.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić foto: Fonet

A, bilo je šanse da ih bude. U poslednjim sekundama Feldin je uzeo poluotvorenu trojku, promašio je, a na ofanzivnom skoku je bio Matijas Lesor, koji je promašio zicer za pobedu.

Morača je eksplodirala...

Evo i spiska svih strelaca:

BUDUĆNOST: Ivanović 10, Šehović Su 3, Doelman 5, Barović 10, Šehović 3, Gordić 17, Ilić, Nikolić Z 12, Gibson 10, Popović 5, Lendri 3, Nikolić

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 19, Janković 3, Ročesti 12, Omić 18p, 4sk, Lesor 6, Enis 8, Jovanović, Bjelica 4

Četvrta utakmica je na programu u subotu uveče od 21 čas. Tada će crveno-beli morati da slave, kako bi imali šansu da igraju majstoricu u Beogradu.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog".

KRAJ MEČA! Matijas Lesor je posle skoka u napadu promašio zicer za pobedu.

78:77 - Gordić je pogodio samo jedno slobodno bacanje.

77:77 - Feldin pogađa polaganje od tablu.

77:75 - Minut i 47 sekundi do kraja meča.

77:75 - Gordić, opet kada je najvažnije. Dobrić promašuje trojku iz ugla, Budućnost u prilici da se odalji na +4 na svega 2.5 minuta do kraja meča. Alfred Hičkok iz in d haus. Ipak, ništa od povećanja prednosti, jer je Kajl Gibson promašio skroz otvoren šut za tri.

75:75 - Opet pogodak Omića.

75:73 - Barović pogađa za dva, Budućnost opet vodi.

73:73 - Serija Zvezde 6:0!

73:70 - Trojka Dobrića iz ugla! Ludilo nas očekuje!

73:67 - Ivanović ponovo pogađa trojku! Promašaj Ročestija na drugoj strani, probao je da usili.

70:67 - Trojka Džejmsa Feldina, ali na drugoj strani poluhorog Barovića.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

68:64 - Nemanja Gordić je pogodio jedno od dva bacanja. Ali je onda Ročesti napravio ličnu grešku, i poslao igrače Budućnosti još jednom na liniju penala. A, onda, Nikola Ivanović pogađa trojku i dovodi Podgoričane u prvu prednost u drugom poluvremenu. Na prvoj utakmici u Beogradu

63:64 - Dva penala je realizovao Nikola Ivanović. A, onda je fauliran Lesor i poslat na liniju bacanja. Promašio je oba.

57:62 - Zakucavanje Dilana Enisa za novu lepu prednost.

55:56 - Tajm-aut za Zvezdu, Budućnost se potpuno vratila rezultatski, a bilo je i -7!

52:56 - Jedno slobodno bacanje, pa pogodak za dva Džejmsa Feldina.

52:53 - Približila se Budućnost, Gordić je pogodio, na drugoj strani promašaj Omića. Zakuvava se u Morači... Pogodio je i Zoran Nikolić dva penala.

46:51 - Omić nema promašaj iz igre - 7/7!

44:49 - Po dva poena na obe strane za početak ovog dela igre.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

42:47 - Pogodio je dva slobodna bacanja Džastin Doelman.

40:47 - Crveno-beli kontrolišu utakmicu, Omić je promešao odbranu Budućnosti i doneo najveću prednost crveno-belima. Još minut do kraja. Tajm-aut za Budućnost.

37:42 - DŽEJMS FELDIIIIIIIIIIN!!! Treća trojka večeras! 11 poena, 4/5 šut iz igre. Budućnost je posle toga opet proćerdala napad, a onda i izašla iz bonusa.

37:39 - Danilo Nikolić poentira posle tajm-auta, dobar odgovor.

35:39 - Najveća prednost crveno-belih, odmah tajm-aut Džikića.

35:37 - Tejlor Ročesti lepo pogađa, crveno-beli imaju vođstvo prethodnih nekoliko minuta.

34:35 - Trojka Džejmsa Feldina!

32:30 - Sjajna asistencija Branka Lazića za Alena Omića.

32:28 - Sead Šehović ponovo donosi rezultat na stranu domaćina.

27:28 - Nova prednost crveno-belih, pogodio je Matijas Lesor posle dobre asistencije.

26:26 - Novo izjednačenje. A, onda nesportski faul Dejana Davidovca. Slobodna bacanja, pa lopta sa strane za Budućnost. Zvezda je već posle manje od dva minuta ispunila bonus.

POČELA JE DRUGA ČETVRTINA!

24:23 - KRAJ PRVE ČETVRTINE. Sada su Podgoričani napravili seriju od 8:0, a prekinuo ju je Stefan Janković jednim pogođenim slobodnim bacanjem, pa onda i lepim polaganjem posle dobrog poteza. U jednom momentu, Dobrić je lupio bananu Gibsonu, a pored terena je njegov brat veoma burno reagovao na to, i gotovo napao Stefana Jankovića.

22:18 - Nova mini-serija. Budućnost opet vodi.

16:18 - ROČESTIIIIIIIIII ZA TRIIIIIIIIIII!!! Zvezda prvi put vodi, Budućnost nije uspela da poentira poslednja dva minuta. Serija 8:0.

16:10 - Crvena zvezda kao da ne igra odbranu za sada na ovom meču, Budućnost pogađa sve. Gordić kažnjava rupu u defanzivi.

12:8 - Doelman pogađa sjajnu trojku, bio je to prvi poen van reketa, a sa druge strane odgovara Ročesti dvojkom. Međutim, Šehović postiže trojku sa svoje pozicije iz ugla.

6:6 - Za sada svi poeni došli su iz reketa.

4:4 - Nemanja Gordić postiže prve poene na meču, pokazavši da je raspoložen i večeras, poput prve dve večeri u Beogradu. Omić odmah zakucava za prvo izjednačenje. Egal na početku meča.

0:0 - Utakmica je počela, a ovo su startne petorke.

19.56 - Morača je krcata! Sve je spremno za spektakl...

19:50 - Delije su ipak u hali, a Varvari su nemilosrdni! Ozbiljna pljuvačina na račun gostiju iz Beograda

19:30 - Igrači Zvezde su napadnuti u Podgorici, a više o tome - OVDE.

19:05 - DOBRODOŠLI! Za početak, podsetimo se poslednjeg meča u ovoj seriji, odigranog u "Pioniru".

BONUS VIDEO: Feldin posle pobede nad Budućnosti