1:1 U SERIJI! Zvezda se revanširala Podgoričanima, sve može da se reši u Morači! (VIDEO)

ABA LIGA, FINALE

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 21:38h

Košarkaši Crvene zvezde nisu dozvolili da Budućnost napravi ozbiljnu prednost u finalnoj seriji ABA lige.

Ekipa Dušana Alimpijevića slavila je rezultatom 69:59, i tako izjednačila na 1:1.

"Karavan" se seli u Podgoricu, a već u Morači može sve da bude rešeno.

Aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja do pobede je vodio Alen Omić sa 15 postignutih poena, Tejlor Ročesti je dodao 11, a Ognjen Dobrić poen manje.

Na drugoj strani, istakao se Nemanja Gordić koji je meč završio sa 22 poena. Njega su najbolje pratili Džastin Delmen sa 10 i Nikola Ivanović sa devet poena.

Prvi meč finala dobila je Budućnost sa 80:76. Treća utakmica biće odigrana u petak u Podgorici od 20.00. Utakmica u punoj dvorani "Aleksandar Nikolić" bila je napetija od jučerašnje u kojoj je Budućnost u neizvesnoj završnici došla do pobede.

Zvezda je u prvih minuta imala blagu prednost, do poena je uglavnom dolazila iz poena posle ofanzivnih skokova. Ekipa Dušana Alimpijevića je u jednom trenutku povela sa 29:19, ali je od tog trenutka usledio veliki pad, bezidejnost u napadu, ali i čvršća odbrana Podgoričana.

Budućnost je serijom 20:2 u završnici druge i početkom treće četvrtine u potpunosti preokrenula rezultat i povela sa 39:31. Delovalo je u tim trenucima da će tim Aleksandra Džikića lako prelomiti utakmicu, ali ipak crveno-beli su se probudili.

Odbrana je podignuta na viši nivo, pa su samim tim i na drugoj strani crveno-beli uspeli da dolaze do lakih poena. To je upravo crveno-belima i donelo preokret, da bi u poslednjoj deonici uglavnom čvrstom igrom u odbrani i prednosti koju je Omić imao pod košem došli do trijumfa.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

69:59 - KRAJ UTAKMICE! ZVEZDA JE IZJEDNAČILA NA 1:1.

65:59 - Zvezda ima šest poena prednosti na minut do kraja.

63:59 - Zvezda ima prednost na dva minuta do kraja.

60:59 - Gordić za sada 22 poena!

59:57 - U ovim momentima Alen Omić vodi ekipu Zvezde na parketu.

57:57 - Veoma neefikasna utakmica... Ostalo je nešto više od tri minuta do kraja.

55:52 - Omić tera Aleksandra Džikića da zatraži novi tajm-aut.

50:52 - Gordićeva trojka ponovo donosi prednost Podgoričanima.

47:48 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE!!!!

47:48 - Feldin pogađa koš koji je zlata vredan za domaćina u ovom momentu.

40:46 - I dalje nesigurna igra Zvezde koja pokušava da preko neobičnih pasova dođe do rezultata.

*OBOSTRANA NESPORTSKA! Lesor i Barović su zbog sukoba pod košem kažnjeni od sudija.

37:41 - Budućnost ponovo muči domaćina, kao juče.

31:36 - Nikola Ivanović uz pomoć saigrača donosi prednost Podgoričanima.

POČELA JE TREĆA DEONICA!

31:31 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Budućnost se vratila i preko Nikole Ivanovića u poslednjoj sekundi pogodila trojku za nerešen rezultat.

29:24 - Eskpresno brz povratak Podgoričana i serija od 5:0. Tajm-aut domaćeg trenera.

29:19 - Tri i po minuta do poluvremena!

19:15 - Serija domaćina naterala je Džikića na tajm-aut.

17:13 - KRAJ PRVE ČETVRTINE!

14:11 - Zvezda je u prednosti, ali ne onoj željenoj. Dva minuta do kraja uvodne deonice.

6:6 - Posle tri minuta igre, mali broj poena i fizička borba.

18:30 - POČINJEMO! MEČ BROJ 2! Zvezda ima prva loptu!

18:20 - Neočekivani potez Alimpijevića pred drugi meč finala.

18:05 - Budućnost vodi sa 1:0, a eventualnim trijumfom i večeras, imala bi meč loptu, pa bi u tom slučaju Zvezdi bilo potrebno više od sreće.

17:45 - Igrači su na zagrevanju, spremni za meč broj 2!

BONUS VIDEO: Alimpijević posle poraza od Budućnosti