Zvezda - Budućnost, Foto: Espreso

aba liga, finale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 21:08h

Košarkaši Budućnosti pobedili su u prvom meču finala ABA lige Crvenu zvezdu na gostujućem terenu rezultatom 80:76 (25:22, 12:16, 26:19, 17:19).

Drugi meč se igra već za manje od 24 sata, na istom mestu, tačnije u 18.30.

Podgoričani su meč otvorili serijom od 7:0, a od tog momenta se videlo da nikako neće dozvoliti ulogu favorita domaćinu na terenu.

Sa 25:22 u korist crnogorskog tima završila se prva deonica.

Zvezda je tokom čitavog duela kuburila sa slobodnim bacanjima.

Meč sa svega 13 izgubljenih lopti doneo je uzbuđenja, ali mahom unutar linije 6.75 jer trojke nisu služile ni jedne, a ni druge.

Jak, fizički meč koji je pripao jednostavno, boljoj ekipi na terenu.

Crveno-beli su bili najneefikasniji u trećoj deonici koju su ubedljivo izgubili sa 26:19, te je tu bio i "prelomni" momenat. Alimpijević je dobio tehničku zbog prigovora nakon faula Feldina nad Gibsonom, što je donelo dosta nervoze, a posle tih iskorišćenih poena i lopti sa strane, Budućnost je počela da nameće inicijativu i na kraju završi utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji kod pobednika bili su Nikola Ivanović sa 20, odnosno Gordić i Dolman sa 18 i 13 ubačenih poena.

U Zvezdi istakao se Omić sa 14, Ročesti sa 13, Janković sa 12 i Feldin sa 10.

76:80 - KRAJ MEČA!!!!!!!

76:79 - 17 sekundi do kraja, Gordić ide na slobodna bacanja.

72:77 - Zvezda je sada u ozbiljnom problemu. Vremena je sve manje a deficit nije sveden na nulu. Alimpijević je reagovao pauzom.

72:75 - Janković za sada nosi crveno-bele, a to je nateralo Džikića na tajm-aut.

70:75 - Lesor je pogodio koš uz faul, ali nije iskoristio dodatnu šansu za treći poen. Tri minuta do kraja.

68:75 - Janković je došao do 10. poena uz drugu trojku, publika se probudila. Gibson takođe dolazi do dvocifrenog učinka.

65:71 - Lesor je došao do tek trećeg poena, a uz to je bio polovičan sa bacanja.

61:71 - Ozbiljna ofanziva gostiju koji prete da povedu sa 1:0 u seriji! Nešto manje od sedam minuta do kraja.

59:66 - Budućnost je na početku vodila 7:0, a evo sad istog rezultata u deonici.

57:63 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Ivanović po drugi put poenima u poslednjoj sekundi gostima donosi plus. Dve vezane troje crnogorskog tima u finišu.

55:57 - Nova serija Podgoričana, sada oni imaju dva poena prednosti.

55:53 - Drama u finišu treće deonice, rezultatska klackalica.

49:48 - Gordić pogađa trojku, iz čitave situacije serija od 5:0 za Podgoričane.

49:43 - TEHNIČKA! Alimpijević je zbog žestokih protesta dobio ovu kaznu. Trenutno se raspravlja sa sudijama. Biće bacanja plus lopta sa strane. Feldin je prethodno napravio faul nad Gibsonom za tri poena. To je i razlog što je strateg Zvezde reagovao burno.

45:39 - Otvorili su crveno-beli bolje ovu deonicu.

38:37 - KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

38:35 - Pola minuta do poluvremena!

32:31 - Tajm-aut Dušana Alimpijevića.

32:27 - Enis pogađa drugu trojku za Zvezdu večeras.

29:25 - Tajm-aut za Džikića i Budućnost.

27:25 - Serija Zvezde i prvo vođstvo na utakmici u trećem minutu druge deonice.

22:25 - KRAJ PRVE ČETVRTINE!

9:16 - Janković pri prvom kontaktu sa loptom pogađa trojku. Šehović uzvraća istom merom.

5:11 - Prvi tajm-aut na utakmici, Podgoričani imaju prednost, a do kraja uvodne deonice ostalo je nešto više od šest minuta.

2:7 - Zvezda dolazi do prvih poena posle dva minuta igre preko Bjelice.

19:00 - POČELO JE!

18:55 - ŽESTOKO OD TRENUTKA KAD SU ZAKORAČILI NA PARKET: Navijači Zvezde su ovim uvredama dočekali igrače Budućnosti!

18:40 - Jedan igrač Zvezde je potvrdio da ostaje u klubu i naredne sezone, navijači su oduševljeni.

18:30 - Zvezdini igrači su na zagrevanju.

18:20 - Tribine su maltene već sada pune. Biće paklena atmosfera u "Pioniru"

18:15 - Zagrevanje je počelo, igrači se lagano spremaju za meč.

18:00 - Kratka najava velikog finala:

BONUS VIDEO: Frka u Pioniru na poluvremenu meča Crvena zvezda - Mornar