TOOO, NIKOLA!!! Jokić i Milsap u DRAMI PRODUŽETKA pobedili Oklahomu, sada je PLEJ-OF REALNOST! (VIDEO)
Ovoliko je ostalo do plej-ofa: Nikola Jokić je bio odličan protiv Adamsa, Foto: AP

nba liga

Ovo je bila možda i ključna utakmica sezone za Denver

Objavljeno: 08:48h

Uh, kakva drama, Denver je posle produžetka dobio ključnu utakmicu u završnici sezone - u gostima protiv direktnog konkurenta Oklahome, i sada plasman u plej-of zavisi od njih samih!

Nikola Jokić je bio ključni igrač na ovoj utakmici: za 41 minut na terenu šutirao je 11-22 (1-6 za trojke), i zabeležio 23 poena, 16 skokova, 6 asistencija i 2 bloka na Adamsu. Plus, i ovo je najvažnija statistika, Jokić je na kraju utakmice imao +- indeks od čak +11, ubedljivo najveći u Denveru.

Najefikasniji u Denveru nije bio Jokić, ipak: Pol Milsap je odigrao najbolju utakmicu otkad je došao u ekipu i sa 36 poena rasturio Karmela Entonija u napadu.

- U poslednjih nekoliko dana osećam se odlično, pa sam danas mogao da ulazim pod koš i igram svoju igru. I moji saigrači su mi dodavali loptu - rekao je Milsap posle utakmice.

Dobar je u Denveru bio i Vil Barton, sa 18 poena, od kojih su neki bili ključni, u završnici utakmice.

U Oklahomi je standardno najbolji bio Rasel Vestbruk, koji je upisao 33 poena, 9 skokova i 13 asistencija.

Kao i u prošloj utakmici Oklahome, međutim, Vestbruk je promašio na kraju regularnog toka meča trojku koja bi bila pobedonosna (i koja bi poslala Denver na raniji letnji raspust).

Karmelo Entoni je za Oklahomu postigao 23 poena, a Džerami Grent 16. Ovo je 4. poraz Tandera u poslednjih 5 utakmica, i oni su sada na direktnom udaru Denvera u borbi za plej-of.

Inače, malobrojni navijači Jokića i Denvera koji su jutros gledali ovu utakmicu ponovo su se mnogo nervirali. Zamalo da Nagetsi, po ko zna koji put, od gotovog naprave veresiju.

Milsap je sa 15 poena u prvom poluvremenu doneo vođstvo od 62:58, a Denver je postigao i prvih 6 poena u drugom poluvremenu, što im je donelo dvocifrenu prednost. Nagetsi su zatim vodili i sa 15 razlike, a u poslednju četvrtinu ušli su sa prednošću od 92:79.

A onda je nastupio (uobičajeni) period frustracije: rezerve Oklahome vratile su svoj tim u igru, Vestbruk je izjednačio utakmicu ulazom na 94:94, a zatim je Tander preuzeo vođstvo sa trojkom Grenta - 99:97 Oklahoma.

Usledila je baš neizvesna završnica u kojoj je Oklahoma uglavnom vodila, a Barton je polaganjem izjednačio na 114:114 devet sekundi pre kraja.

Vestbruk je imao šansu da reši utakmicu, ali je promašio trojku sa sirenom.

Usledio je produžetak: Oklahoma je povela, ali je Denver nekako na mišiće (Jokićeve) uspeo da stiže i stiže prednost, da bi poveo sa 122:121, i zatim odbranio napad Tandera.

Oklahoma je izvršila pritisak na napad koji je predvodio Džamal Marej, i u sledećem napadu imali su šansu da povedu.

Tada je Mejson Plamli uradio najbolju stvar koju je uradio u dresu Denvera, i blokirao polaganje Grenta.

Milsap je fauliran, i na drugom košu je ubacio oba bacanja, za 124:121.

Pol Džordž je fauliran na 4,6 sekundi pre kraja, pogodio je prvo bacanje, a zatim namerno promašio drugo, ali je Oklahomi sviran preran ulazak u reket, što je poslalo Bartona na penal.

Pogodio je oba - 126:122.

Usledio je očajnički pokušaj Abrinesa za tri poena - 126:125, i to je bilo to.

Dobre vesti za Nagetse su što im je do kraja sezone otvoren put za plej-of, i sami će da kreiraju svoju sudbinu: 1. aprila igraju kod kuće protiv Milvokija, 3. aprila protiv Indijane, a 5. protiv Minesote, i u sva tri meča ulaze kao favoriti.

Sledi gostovanje protiv Klipersa 7. aprila (do tada bi Klipersi već trebalo da ispadnu iz trke za plej-of), pa utakmica kod kuće protiv Portlanda 9. aprila, i finale regularne sezone - u Mineapolisu protiv Bjelice i Minesote 11. aprila.

Loše vesti za Nagetse su što Geri Heris neće igrati verovatno na prve četiri od ovih 6 utakmica, a sinoć se povredio i Vilson Čendler, kome je razbijen nos.

Evo i partije Nikole Jokića:

Minesota Nemanje Bjelice je u dramatičnoj završnici pobedila Dalas sa 93:92, i tako zadržala mesto u prvih 8 na Zapadu, a naš Nemanja Bjelica je sa 6 poena, 3 skoka, asistencijom i dve blokade statistički najmanje od svih startera doprineo ovoj pobedi.

Tandem koji je doneo pobedu Vukovima je bio Karl-Entoni Tauns (21 poen, 20 skokova) i Džamal Kroford (24 poena i odlučujući koš, na 9 sekundi pre kraja utakmice, dva od 13 poena koje je postigao u poslednjoj četvrtini).

- To je bilo hladnokrvno. Najhladniji šut koji sam video - pohvalio je Tauns saigrača posle utakmice.

Pre dve rečenice smo za Bjelicu rekli da je statistički najmanje doprineo, ali je Srbin bio ključan kada je Minesota gradila svoju najveću prednost na utakmici - sa dve trojke doveo je Vukove u vođstvo od 85:73.

Oni su ovo vođstvo prokockali, pa su nejaki Maveriksi prišli na 91:89, da bi Kroford šutem sa distance (dvojkom) rešio utakmicu.

Ferel je trojkom na sekundu pre kraja smanjio na konačnih 93:92.

Harison Barns je u timu Dalasa ubacio 19 poena, dok je Smit dodao 17.

Nemanja Bjelica bi mogao uskoro da se preseli na klupu, pošto je Džimi Batler, zbog čije povrede Srbin i startuje i igra 35+ minuta, počeo da vežba akcije uz kontakt, što je poslednji stadijum pred povratak na teren.

Ipak, trener Tibodo nije rekao kad očekuje Batlera, koji je 25. februara operisao meniskus, u timu.

Evo i kako je odigrao Nemanja Bjelica.

Los Anđeles Klipersi su zabeležili možda i odlučujući poraz u svojoj borbi za plej-of, pošto ih je Portland dobio sa 105:96.

U odsustvu Miloša Teodosića, čast Srbije na ovom meču je branio Boban Marjanović, i to na pravi način.

Bobi je za samo 12 minuta u igri postigao 10 poena i uhvatio 9 skokova, pa su se još jednom svi zapitali: zašto ovaj čovek ne igra više?

Jeste, Boban ima problema u odbrani, pogotovo protiv visokih igrača koji šutiraju trojke, i pogotovo u odbrani pik-end-rola, jer nije dovoljno brz, ali njegova dominacija pod koševima je toliko bitnija od ovog nedostatka da to, čini se nama u redakciji Espresa, samo slep ne vidi.

A ono, što se kaže, ako koza laže, rog ne laže: u statistici lepo piše 10 poena i 9 skokova za 12 minuta, plus, za sve one koji ukazuju na Bobijeve nedostatke - u statistici piše i +- indeks od +12, ubedljivo najviše od svih Klipersa, i najviše u oba tima!

Najefikasniji u porazu LA bio je Lu Vilijams, sa 23 poena, a Jusuf Nurkić je bio dominantan sa 21 poenom i 12 skokova, uz 4 blokade.

Evo i Bobanove partije:

Ostale utakmice:

Los Anđeles Lejkers-Milvoki 122:124 (Kuzma 27p, 12sk, 6as - Bledzo 39p, 3sk, 6as)

Orlando-Čikago 82:90 (Vučević 12p, 14sk, 3as - Markanen 13p, 8sk, 1as)

Atlanta-Filadelfija 91:101 (Li 20p, 4sk, 1as - Simons 13p, 12sk, 11as)

Klivlend-Nju Orleans 107:102 (Džejms 27p, 9sk, 11as - Holidej 25p, 6sk, 2as)

Hjuston-Feniks 104:103 (Harden 28p, 8sk, 10as - Džekson 27p, 6sk, 1as)

Juta-Memfis 107:97 (Eksum 21p, 3sk, 3as - Gasol 28p, 3sk, 2as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota, Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of:

1. Hjuston Rokets 62-14

2. Golden Stejt Voriors 54-21

3. Portland Trejlblejzers 47-29

4. San Antonio Spars 44-32

5. Minesota Timbervulvs 44-33

6. Oklahoma Siti Tander 44-33

7. Juta Džez 43-33

8. Nju Orleans Pelikans 43-33 _____________________________

9. Los Anđeles Klipers 41-35

10. Denver Nagets 41-35

11. Los Anđeles Lejkers 33-42

12. Sakramento Kings 24-52

13. Dalas Maveriks 23-53