Fener je i dalje Zvezdina enigma: Veseli ugasio grotlo Pionira! (FOTO) (VIDEO)

Evroliga, 2. kolo TOP 16

Fenerbahče je nastavio odličan niz protiv Beograđana, pošto je dobio ubedljivo i četvrti meč ove sezone
Objavljeno: 23:13h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u hali "Pionir" pred 7.000 navijača od Fenerbahčea - 88:65 (23:20, 18:8, 22:18, 25:19) , u drugom kolu grupe E TOP 16 faze Evrolige i pretrpeli drugi poraz. U trećem kolu Zvezda će u četvrtak igrati u Atini protiv Panatinaikosa.

Sasa Pavlic Koky
Umesto himne Evrolige Pionirom je odjekivao Marš na Drinu! (VIDEO)

Spektakularna koreografija Delija u čast naše zemlje i Mojkovačke bitke! (VIDEO)
Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Kvinsi Miler sa 21 poenom i on je jedini igrač sa dvocifrenim brojem poena. Marko Gudurić postigao je devet, a Stefan Jović osam poena.
Printscreen euroleague.net
U ekipi Fenerbahčea, koju sa klupe predvodi srpski trener Željko Obradović, najefikasniji je bio Luiđi Datome sa 21 poenom, dok je dobru partiju prikazao i Jan Veseli sa 15 poena, 15 skokova, pet blokada i tri asistencije.
TOK UTAKMICE
1. minut - Bobi Dikson trojkom overava trijufm Turaka - 88:65! 1. minut - Miler pogađa trojku!
2. minut - Novi poeni Diksona!
3. minut - Bobi Dikson pogađa trojku!
Fonet
6. minut - Veselo veče Veselog! Trojka bivšeg partizanovca - 72:56!
7. minut - Trojka Milera za "minus 11"! 7. minut - Miiiileeeer zakucava! 8. minut - Miler pogađa slobodna bacanja. 9. minut - Gudurić pogađa trojku!
10. minut - Veseli leti u "Pioniru" i zakucava.
1. minut - Vasilije Micić smanjuje trojkom - 46:63 pred poslednju deonicu! 1. minut - Ugurlu pogađa za 61:41!
4. minut - Fenomenalna blokada Jana Veselog Cirbesu! Da nije bilo Božića na Mojkovcu ne bi bilo ni Vaskrsa na Kajmakčalanu! (FOTO) 5. minut - Nova trojka Datomea - 55:37!
6. minut - Dve trojke! Prvo je sa distance pogodio Bogdanović, ali je vratio odmah Gudurić! Pravo sa Enfilda u Pionir da se bodri Zvezda! (FOTO) 8. minut - Serija 8:0 Fenerbahčea uz trojku Antića za 49:31!
10. minut - Zvezda agresivnije počela drugo poluvreme. Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena.
1. minut - Jović je pogodio slobodno bacanje, a u poslednjim trenucima Fener je povisio prednost trojkom Datoma i poenima Judoa za 41:28 na poluvremenu! 2. minut - Pero Antić donosi 36:27 Turcima! 3. minut - Datome je prvo pogodio za dva a onda i Pero Antić za tri - 34:27 za goste!
3. minut - Kvinsi Miler sa penala donosi seriju 7:0!
4. minut - Trojkaaaa! Jović pogađa sa distance!
5. minut - Cirbes konačno postiže koš za Zvezdu!
6. minut - Agonija Zvezde! Crveno-beli bez poena u drugoj četvrtini. Veseli donosi Feneru "plus 9"! 8. minut - Pero Antić nastavlja seriju Fenera od 7:0!
9. minut - Bogradović postiže prve poene u drugoj deonici - 25:20 za Fener. Kraj prve četvrtine.
1. minut - Bobi Dikson donosi prednost Feneru, pošto pogađa za dva a zatim i slobodno bacanje. 1. minut - Pero Antić donosi poravnanje, a zatim su viđeni poeni Bogdanovića i Vasilija Micića za dva - 20:20!
1. minut - Kvinsi ostaje sam i pogađa za tri!
2. minut - Judo precizan sa penala. 3. minut - Dangubić donosi vođstvo Zvezdi! 15:14.
3. minut - Miler ponovo pogađa, za dva i tera Obradovića na tajm-aut! 4. minut - Miler pogađa slobodna bacanja i smanjuje zaostatak - 14:11!
4. minut - Kinzi pogađa sa distance za 14:9 za Fener. 5. minut - Veseli je precizan za dva 14: 7.
5. minut - Dangubić smanjuje. 6. minut - Datome polovično uspešan sa penala 12:5.
6. minut - Kinzi postiže prve poene - 11:5. 6. minut - Datome pogađa za 11:3. 7. minut - Cirbes smanjuje na 9:3 za goste. 7. minut - Datom donosi 9:2 Feneru. 7. minut - Jović postiže prve poene i prekida seriju Turaka.
8. minut - Judo donosi 5:0 Feneru.
9. minut - Dikson je pogodio trojku! 10. minut - Bogdan Bogdanović promašio je prvi šut. Utakmica je počela. Spektakularna koreografija Delija u "Pioniru" u čast bitke na Mojkovcu! Zvižduci za igrače Fenerbehčea u dvorani "Pionir". Vatren doček za Fenerbahče, posebno za bivše partizanovce! (FOTO) (VIDEO)
TOP 16 faza 2. kolo: Četvrtak: CSKA - Real Madrid 95:81 Darušafaka - Cedevita 72:79 Laboral Kuća - Olimpijakos 76:82 Barselona - Himki 87:70 Petak: Lokomotiva Kuban - Efes 78:77 Bamberg - Žalgiris 96:63 Crvena zvezda - Fenerbahče 65:88 Panatinaikos - Unikaha 68:66
O MEČU Dejan Radonjić nada iznenađenju da mogu da igraju protiv najboljih
Fonet
Fenerbahče je jednu prijateljsku i dve evroligaške utakmice dobio ubedljivo Probleme sa povredama imaju Vasilije Micić i Marko Simonović