Oslabljena Zvezda pregažena u Atini: PAO srušio crveno-bele snove o četvrtfinalu Evrolige! (FOTO) (VIDEO)
PAO - Zvezda, Foto: Fonet

evroliga, 27. kolo

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča, mogli ste da pratite sa nama uz dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 22:33h

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su 12. poraz u Evroligi ove sezone, a od njih su bili bolji igrači Panatinaikosa rezultatom 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15).

U Atini je od samog starta stavljeno do znanja crveno-belima da su na pogrešno mesto došli da traže nove bodove i trijumf.

Najpre, izabranici Dušana Alimpijevića postigli su samo četiri poena u prvih šest minuta meča.

Druga deonica je donela malo buđenje gostiju iz Beograda, pa se na poluvreme otišlo sa 47:38, što i nije bilo tako strašno po Zvezdu.

U jednom momentu treće deonice, prednost PAO-a se istopila na svega četiri poena, pa je Ćavi Paskval tražio tajm-aut.

Po crveno-bele to nije valjalo, jer su "Zečevi" uspeli da vrate kontrolu i ubace u trećoj četvrtini čak 30 poena.

Poslednjih 10 minuta bilo je "odrađivanje" posla, pa su i neki individualni učinci i lepi potezi gostiju zaboravljeni, pre svega zbog rezultata na semaforu.

Ipak, crveno-beli nemaju taj luksuz da razmišljaju o ovom porazu, već idu brzo nazad za Beograd, jer ih za manje od 48 sati očekuje duel u Pioniru protiv prvaka Evrope, Fenerbahčea.

91:71 - KRAJ MEČA!

77:56 - SAMO ČUDO MOŽE ZVEZDU DA SPASI OD UBEDLJIVOG PORAZA, KRAJ TREĆE DEONICE!

72:50 - Furiozna serija domaćih, Zvezda treba da razmišlja kako da završi ovaj duel sa što manjom razlikom, ali PAO igra zaista fenomenalno.

59:45 - Panatinaikos se vratio, ne prepušta ništa slučaju.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

47:38 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, PREDNOST PANATINAIKOSA, +9!

36:32 - KAKAV POVRATAK ZVEZDE U MEČ! TAJMAUT PAO!

36:27 - Gosti iz Beograda su se opustili, ne dozvoljavaju PAO-u da ode daleko po pitanju razlike.

29:20 - Deluje kao da se crveno-beli polako vraćaju.

24:15 - KRAJ PRVE ČETVRTINE! GRCI SU OVO SHVATILI BAŠ OZBILJNO, ALI ZVEZDA PRUŽA KAKAV - TAKAV OTPOR!

23:14 - Ulazimo u poslednji minut uvodne deonice.

17:4 - Zvezda postiže tek četvrti poen preko Lesora na 4 minuta do kraja.

9:2 - Kalates precizan sa bacanja, plus lopta za domaće igrače.

7:2 - Prva tri minuta meča i plus pet razlike za PAO. Nesportska Davidovcu!

20:15 - POČINJE!!!

20:00 - Pet pobeda Panatinaikosa - četiri pobede Zvezde... Pa, da vidimo!!!

19:40 - Podsetimo se poslednjeg duela dve ekipe.

BONUS VIDEO: SOMBORSKA RUKA: Krajinović snima a Jokić pogađa