NBA U PIONIRU! Zvezda pregazila šampiona Španije, Feldin održao čas košarke! (FOTO) (VIDEO)

Evroliga, 26. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 20:53h

Fantastična utakmica Crvene zvezde u 26. kolu Evrolige. Rezultatom 106:90 pala je Valensija i crveno-beli su na taj način održali živim san o Top 8 fazi (za koju im je doduše potrebno čudo).

U prvom poluvremenu gledali smo egal meč, pravu klackalicu, ali su se izabranici Dušana Alimpijevića na kraju treće četvrtine odvojili na +12, kada je realno presuđeno šampionu Španije.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda foto: Dado Đilas

Utakmicu je prelomilo ono što je u prvom poluvremenu za rukom išlo Valensiji - trojke. U početnih 20 minuta, Španci su pogađali šta su hteli izvan linije od 6.75, dok je u drugom poluvremenu srpski šampion briljirao u tom segmentu igre.

Džejms Feldin, Milko Bjelica, Pero Antić pogađali su kao na treningu, a pridružio im se i Dilan Enis sa 2/3 pogođena šuta iz daljine. Zvezda je postigla čak sedam trojki u poslednjoj deonici.

Još jedan kuriozitet sa utakmice je da su obe ekipe zajedno promašile svega tri slobodna bacanja.

Džejms Feldin
Džejms Feldin foto: Dado Đilas

Na kraju, Džejms Feldin je postigao 30 poena, uz tri skoka i dve ukradene lopte, uz šut iz igre 8/14. Pratio ga je Tejlor Ročesti sa 17 poena i četiri asistencije, Matijas Lesor sa 14, dok su i Enis i Bjelica bili dvocifreni.

U poraženom sastavu sjajan je bio Rafa Martinez sa 22 poena, ali su ga pratili samo Đoan Sastre i Erik Grin sa po 16 poena i Tibor Plajs sa deset. Ostali su potpuno zakazali.

Valja dodati i da je crveno-belima ovo bila čak 4. pobeda nad Valensijom u poslednja četiri meča. U ovoj deceniji, srpski šampion nijednom nije kapitulirao pred ovim španskim timom.

Može li Zvezda da se dokopa Top 8 faze bukvalno ni iz čega?

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

POSLE MEČA SE OVAKO SLAVILO!

106:90 - KRAJ! VELIKA POBEDA.

94:76 - Sada i Enis pogađa za tri.

91:74 - FELDIN JE UPRAVO POSTIGAO 30. POEN!

88:71 - Feldin nastavlja da uništava goste, a pomaže i Bjelica.

82:69 - OPET FELDIN ZA TRI! 24 poena je postigao za sad!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE NA IDEALAN NAČIN!

79:67 - FELDIIIIIIIIIN i PERO ANTIIIIIIIIIIIIIĆ su pogodili po trojku za najveću prednost na utakmici do sada.

KK Crvena zvezda foto: Beta

73:67 - Dobra odbrana Zvezde, morao je da sili trojku Dornekamp, pa je iz kontre Feldin iznudio dva bacanja. Pogodio je jedno.

72:67 - Odlično poentira Džejms Feldin iz kontranapada, postigao je svoj 17. poen. Onda i dva pogotka Dobrića sa slobodnih bacanja. Morao je Hesus Vidoreta da traži tajm-aut.

68:67 - Na tri minuta do kraja trećeg perioda crveno-beli vode. Neverovatna rampa Ognjena Dobrića dogodila se u ovim momentima. Biće to verovatno potez 26. kola Evrolige, ukoliko neko ne bude baš zasenio.

64:63 - Umalo da Lesor ukrade loptu Sastreu, ali ju je ovaj zadržao, pa uspeo i da poentira kroz rupu u odbrani. Napadački prelepa utakmica, zaista ima šta da se vidi.

64:61 - Novi preokret! Bjelica i Ročesti su ga doneli.

58:61 - 22 poena Rafe Martineza, koji će biti glavni razlog ako Zvezda ne uspe da dođe do pobede u ovoj utakmici. Igra se peti minut treće četvrtine.

50:48 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! ODLIČNA KOŠARKA!

44:41 - Devet poena Matijasa Lesora! 12 poena Feldina! Devet igrača crveno-belih se upisalo u strelce do 18. minuta prvog poluvremena.

39:38 - Klackalica u Pioniru! Odlično igra i Džejms Feldin, koji je upravo ubacio svoj 10. poen.

32:36 - Neverovatni Rafa Martinez! Sve mu polazi za rukom, čak i kada ne planira. Upravo je pokušao da doda ali-up pas, ali se lopta od tablu odbila u koš. Bukvalno nemoguće koliko mu sve ide od ruke.

30:29 - Po dvojka Feldina i Dobrića donele su Zvezdi prednost od 30:23, ali su dve trojke gostiju opet poravnale stvari. Rafa Martinez je do sada postigao čak 11 poena. Fanastična partija za njega.

26:23 - Preokret crveno-belih! Doneo im ga je Dilan Enis trojkom. Prva iz prvog pokušaja. Bilo bi lepo da odigra kao protiv Cibone.

23:23 - KRAJ PRVE ČETVRTINE! Odlična košarka za sada u Hali Aleksandar Nikolić.

17:17 - Crveno-beli istopili prednost Valensije. Čim se Milko Bjelica vratio na teren po zalečenju te blaže povrede, zbog koje je pustio krv, postigao je 2+1

9:14 - Fantastičan Rafa Martinez za sada. Dao je osam poena za prvih pet minuta. Četiri trojke postigli su gosti iz Španije za sada.

Milko Bjelica je u međuvremenu pustio krv za svoj dres.

4:3 - Dejan Davidovac i Branko Lazić su doneli početnu prednost crveno-belima.

0:0 - Utakmica je počela.

18.18 - Evo i fotki sa zagrevanja obe ekipe.