BOGDAN I KRALJEVI NAPRAVILI IZNENAĐENJE MESECA: Pao Majami, Srbin REŠIO UTAKMICU trojkom sa 9 METARA! (VIDEO)
Bogdan Bogdanović ima hrabrost da rešava utakmice, Foto: AP/Rich Pedroncelli

nba liga

Odlučujući momenat utakmice desio se na minut pre kraja produžetka

Objavljeno: 09:55h

Majami je došao u Sakramento sa idejom da utakmica protiv Kingsa našeg Bogdana Bogdanovića, kojima pobeda ništa ne znači, neće biti preterano veliki ispit. Kakva greška, i poraz od 123:119.

Umesto pobede, momci sa Floride dobili su pravu dramu, pa zatim produžetak, a zatim i bolan poraz, koji ih je udaljio od bolje startne pozicije u plej-ofu na Istoku.

Naš Bogdan nije ovu utakmicu odigrao sjajno: statistika kaže da je po +- indeksu bio najlošiji (-13 dok je bio na terenu) igrač Kingsa, ali statistika je, što bi rekao Zvonko Mihajlovski, kao bikini - otkriva sve, a ne pokazuje ništa.

Bogi je za 32 minuta na terenu šutirao 5-14 iz igre, 2-5 za trojke i 2-2 sa linije bacanja, a utakmicu je završio sa 14 poena i po 3 skoka i asistencije.

I pored slabog šuterskog dana, Bogi je na minut pre kraja produžetka uzeo loptu, i u odlučujućem napadu "ljuljnuo" trojku sa 9 metara, kao da je na treningu. Publika je bila na nogama, a od tog momenta Kraljevi su do kraja držali datu im prednost.

Pre Bogdana, heroj utakmice je bio DeAron Foks, koji je pogodio uz sirenu na kraju utakmice i izborio produžetak.

Sakramento je, inače, propustio vođstvo od čak 16 razlike u 4. četvrtini, ali malo na sreću, malo na hrabrost Foksa, došli su do "overtajma".

A u njemu, Rendolf je postigao prva tri porena, zatim blokirao Džastisa Vinsloua i "najavio" Bogdanovu trojku "iz Beograda", da bi stvar završio Badi Hild sa 4 uzastopna pogođenja slobodna bacanja.

U Sakramentu, najefikasniji je bio Badi Hild sa 24 poena, Foks je ubacio 20, dok je u Majamiju Goran Dragić bio raspoložen sa 33 poena. Vejn Elington je ubacio 22, a Džonson 18 za Majami.

A evo i Bogdanove trojke koja je rešila utakmicu, i reakcije Vlada Divca:

Ostali rezultati:

Orlando-Milvoki 126:117 (Vučević 22p, 9sk, 9as - Adetokumbo 38p, 10sk, 7as)

Boston-Vašington 124:125 (Moris 31p, 9sk, 1as - Bil 34p, 7sk, 9as)

Golden Stejt-Los Anđeles Lejkers 117:106 (Durent 26p, 5sk, 6as - Rendl 22p, 10sk, 2as)