FANTASTIČNI BOGDAN SE BORIO KAO LAV ZA JOKIĆA: Ali nije uspeo, moćni Vestbruk bio je jači

NBA liga

Srbin je odigrao odličnu utakmicu

Objavljeno: 09:08h

Bogdan Bogdanović i Sakramento Kingsi zamalo da naprave veliko iznenađenje u Oklahomi: Tander ih je jedva pobedio, u utakmici koja Kraljevima nije značila ništa, ali zato jeste našem Nikoli Jokiću i Denver Nagetsima.

Posle uzbudljive završnice, u utakmici u kojoj je Oklahoma sve vreme vodila, ali nikad se nije odlepila, Kingsi su pali sa 106:101, a naš Bogdan je pružio odličnu partiju.

Srbin je za 29 minuta na terenu šutirao 6-11, 3-7 za trojke i 4-5 sa linije bacanja, a na kraju je zabeležio 19 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Za pobedu Oklahome, koja ih je dovela na samo korak od učešća u plej-ofu, najzaslužniji je bio Rasel Vestbruk, koji je sa 17 poena, 10 skokova i 11 asistencija zabeležio 20. tripl-dabl u sezoni i 99. u karijeri.

Dobri asistenti su mu bili drugi članovi "velike trojke" Oklahome Pol Džordž i Karmelo Entoni, koji su postigli po 21 poen.

Da ne bude sve dobro za Oklahomu, pobrinuo se Stiven Adams, koji je u 3. četvrtini napustio utakmicu zbog povrede kuka, i nije se vraćao u igru.

U timu Sakramenta pored odličnog Bogdana dobro su odigrali i Geret Templ i Džastin Džekson sa po 15 poena.

Oklahoma je, inače, vodila sa 46:40 na poluvremenu, i nije uspela da se odlepi kad je domaća publika to očekivala - u trećoj četvrtini.

Umesto toga, Sakramento je čak poveo sa 79:78, a rezultatska vaga je potrajala sve do rezultata 88:85 za Oklahomu, kad se u igru vratio Rasel Vestbruk. Usledio je period dominacije njega i Tandera, i Oklahoma je otišla na 102:92.

Tada na scenu stupa napad Sakramenta, pre svega Bogdan, koji je sa dva bacanja na 23 sekunde do kraja utakmice smanjio na 104:101 i pružio nadu Kraljevima.

Ipak, Kori Bruer je u sledećem napadu fauliran i ubacio je oba bacanja, što je zapečatilo ovu utakmicu.

Evo i Bogdanove partije:

Ostali rezultati:

Hjuston-San Antonio 109:93 (Harden 28p, 6sk, 6as - Vajt 14p, 4sk, 1as)

Memfis-Milvoki 103:121 (Martin 16p, 4sk, 5as - Dženings 16p, 8sk, 12as)

Portland-Majami 115:99 (Nurkić 27p, 16sk, 3as - Vinslou 15p, 13sk, 4as)

Evo i kako izgleda tabela Zapadne konferencije, u kojoj se "naši" timovi (Minesota, Denver i Klipersi) bore za ulazak u plej-of (boldovani timovi su obezbedili doigravanje):

1. Hjuston Rokets 53-14

2. Golden Stejt Voriors 51-16

3. Portland Trejlblejzers 41-26

4. Oklahoma Siti Tander 40-29

5. Nju Orleans Pelikans 38-28

6. Minesota Timbervulvs 39-29

7. Los Anđeles Klipers 36-29

8. Juta Džez 37-30