FANTASTIČNI BOGDAN I TEO: Sakramento i Klipersi posle drama do pobeda! (VIDEO)
Bogdan Bogdanović je lider Sakramenta, Miloš Teodosić igra sve bolje, Foto: AP Photo/Mark J. Terrill/Steve Yeater

NBA liga

Srbi su odigrali sjajne utakmice za svoje timove

Objavljeno: 07:25h

Miloš Teodosić i Bogdan Bogdanović su sinoć imali jedno od boljih izdanja na NBA terenima: i jedan i drugi su odigrali odlične partije, i jedan i drugi su bitno učestvovali u pobedama svojih timova, Los Anđeles Klipersa i Sakramento Kingsa.

Klipersi su u veoma, veoma bitnoj utakmici za njih pobedili Bruklin, kod kuće, a da sami ne znaju kako.

Naime, na samo 3 minuta do kraja, Karis LeVert je postigao trojku za Bruklin i doveo svoj tim u vođstvo od 118:110, i činilo se da je sve gotovo za Kliperse, kako na ovoj utakmici, tako i u nemilosrdnoj borbi za 8 mesta koja vode u doigravanje na Zapadu.

A onda je usledila velika serija Klipersa, koju valjda ni oni sami nisu očekivali: prvo je Ostin Rivers na asistenciju Teodosića ubacio šut sa poludistance za 118:112, a onda je Teodosić položio loptu u koš, 2 i po minuta pre kraja, za 118:114.

Dinvidi je promašio na drugoj strani, a DeAndre Džordan je fauliran, i na čuđenje svih, pogodio je oba bacanja u "klaču": 118:116.

Karis LeVert je položio loptu u koš u sledećem napadu Bruklina za 120:116, a Lu Vilijams je posle 8 sekundi odgovorio na identičan način: 120:118.

Usledila su tri nervozna promašaja Bruklina, i dva Klipersa, sve dok Teodosić nije uhvatio loptu u odbrani, dodao je do Ostina Riversa, koji je ubacio odlučujuću trojku, za 121:120.

Tobajas Heris je zatim ukrao loptu od Netsa, a Lu Vilijams je na 9 sekundi pre kraja postavio konačan rezultati utakmice - 123:120, pošto je Džo Heris jednu trojku za izjednačenje šutirao u podignutu ruku Tornvela, a drugu promašio.

Miloš Teodosić je na kraju utakmice za 29 minuta imao 14 poena, uz šut 5-8, 2-5 za trojke i 2-3 bacanja, 4 asistencije i 2 skoka.

Ostin Rivers je bio najefikasniji u Klipersima sa 27 poena, Tobajas Heris je ubacio 26, a kod Netsa najefikasniji je bio Karis LeVert sa 27, dok je DeMare Kerol ubacio 20.

Evo i partije Miloša Teodosića:

Bogdan Bogdanović je igrao glavnu ulogu u pobedi Sakramenta nad Njujork Niksima: Srbin je za 27 minuta na terenu šutirao 7-11 iz igre, 3-5 za trojke i 5-5 sa penala, i utakmicu je završio kao najefikasniji "Kralj", sa 22 poena, 7 asistencija i po 1 skokom i blokadom.

Ipak, u veoma neizvesnoj utakmici, junak pobede Sakramenta je bio mladi centar sa Haitija Skal Labisijer, koji je na sekundu i po do kraja pogodio trojku za vođstvo Sakramenta od 102:99.

Zek Rendolf, najiskusniji u timu Sakramenta, onda je napravio veliku glupost, pošto je utrčao u teren da proslavi koš i zaradio tehničku grešku.

- Rekao sam mu da je premator da pravi takve gluposti, da je predugo u ligi - rekao je nasmejani Labisijer. - Ali nema veze, on je moj brat, i ja ga volim.

Ipak, Njujork nije uspeo da iskoristi grešku Rendolfa, pošto je Kortni Li promašio slobodno bacanje, a Burk trojku, i utakmica se završila pobedom Kingsa.

Sakramento je, inače, na 9 minuta pre kraja utakmice vodio 92:73, a onda je Njujork ušao u seriju i na minut do kraja izjednačio na 97:97.

Odgovornost je tada uzeo Bogdan, i pogodio sa poludistance za 99:97. Kajl O Kvin je fauliran i pogodio je oba bacanja za Nikse za 99:99, a onda se desila trojka sa Haitija.

U timu Njujorka Hardavej je dao 24 poena, a Kanter 14 poena i 16 skokova, dok je O Kvin ubacio 14, uz 8 skokova.

Kod Kraljeva, čak petorica igrača su dala između 10 i 14 poena: Labisijer, Džekson, Kufos, Foks i Hild.