BOGDAN HEROJ SAKRAMENTA: Srbin u produžetku doneo pobedu KRALJEVIMA! (VIDEO)
Bogdan je već sada prvi igrač Kingsa, Foto: AP/Rich Pedroncelli

nba liga

Bogi je bio čovek kome su svi bacali loptu kad je bilo gusto

Objavljeno: 07:47h

Bogdan Bogdanović je heroj Sakramenta: u najneizvesnijoj utakmici ove sezone, posle drame u regularnom delu i nerešenog rezultata - 100:100, Srbin je preuzeo odgovornost u produžetku i doneo pobedu svom timu nad Bruklinom - 116:111.

Bogi je prvo ubacio trojku, na početku produžetka, a onda postigao ključni koš na minut do kraja, da bi zapečatio sudbinu Netsa sa linije slobodnih bacanja.

Bogi je igrao 37 minuta, a za to vreme je ubacio 23 poena, uz 5 skokova i 3 asistencije, šutirajući 9-17 iz igre, 2-5 za trojke i 3-3 sa linije slobodnih bacanja.

Sama završnica utakmice bila je neverovatna: Sakramento je imao lepu prednost u 4. četvrtini, ali su uspeli sve da prokockaju, i čak daju šansu Netsima da pobede.

DeAron Foks je nekako ipak u poslednjoj sekundi doneo produžetak Kingsima, a tad je Bogdan odlučio da prelomi.

Koš Spensera Dinvidija doneo je prednost Bruklinu, na 1:22 pre kraja produžetka - 111:110, a onda se Bogi "zabio" u odbranu Netsa, šutnuo, i doneo prednost od 112:111.

Dinvidi je pokušao da uzvrati trojkom, ali je promašio, a Badi Hild je na drugoj strani ubacio 2 bacanja za 114:111.

Isto se ponovilo u sledeća dva napada - prvo je D'Anđelo Rasel promašio trojku za Netse, a onda je Bogi bio neumoljiv sa penala - konačnih 116:111.

U Sakramentu su odlični bili i DeAron Foks sa 19 poena, Vili Koli-Stajn sa 17 i Badi Hild sa 16, a kod poraženih Netsa najefikasniji je bio Kerol sa 22 poena.

Evo Bogdanove sjajne partije:

Nemanja Bjelica je ponovo počeo utakmicu u timu Minesote, a na žalost Vukova, ali i Jokića, Teodosića i Marjanovića, Timbervolvsi su i pored toga što su vodili skoro celu utakmicu uspeli da izgube od Portlanda - 108:99.

Bjeli je igrao 34 minuta, šutirao 4-5 iz igre (0-1 za tri poena), i na kraju zabeležio 8 poena i 12 skokova.

Kod pobednika su ponovo dominirali bekovi Demijal Lilard sa 35 poena i Si Džej Mekolum sa 19, a najbolji u timu Minesote bio je Karl-Entoni Tauns sa 34 poena i 17 skokova.