LOŠA ZAVRŠNICA ORLOVA! Nemačka pobedila Srbiju u Frankfurtu! (FOTO) (VIDEO)
Reprezentacija Srbije igra sa Nemačkom, Foto: Fonet/Aleksandar Barda

KVALIFIKACIJE ZA SP

Objavljeno: 09:22h

Košarkaši Srbije poraženi su u trećem meču kvalifikacija za Mundobasket naredne godine, a bolji protivnik bio je tim Nemačke rezultatom 79:74.

"Orlovi" su dobro otvorili meč serijom 5:0, potom je u na polovini deonice bilo 14:6, i delovalo je kao da će uspeti da održe takav ritam.

Međutim, kako je vreme prolazilo, tako su se "Panceri" budili i odbijali napade ekipe Aleksandra Đorđevića.

Posle prve deonice koju smo dobili sa 25:20, krenula je rezultatska klackalica koja je trajala do poslednjih minuta meča.

Na poluvremenu naši košarkaši imali su poen prednosti, dok su u trećoj malo popustili i dozvolili da rezultat pređe na stranu domaćina.

Poslednja deonica nije bila povoljna po Srbiju, koja je promašivala neke otvorene šuteve.

Momenat koji je "prelomio" duel... Todorović je na -3 i četrdesetak sekundi do kraja imao dva bacanja nakon nesportske "Pancera", i oba promašio.

Posle toga krenuli smo da "sečemo" faulovima, te se sve svelo na minus koji nismo stigli da anuliramo.

Statistika:

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog".

74:79 - KRAJ MEČA, TROJKA BENZINGA ZA KRAJ! NEMCI SU POBEDILI!

72:75 - Srbija ima loptu, Nemci dobili nesportsku! Todorović je promašio oba bacanja! Morali smo da napravimo faul, poklon za domaćina na 38 sekundi do kraja.

71:74 - Raduljica za 2+1!

65:70 - Na pet minuta do kraja vode Nemci!

67:65 - TODOROVIĆ NAS VRAĆA U ŽIVOT NOVOM TROJKOM!

62:65 - Panceri prave najveću prednost od početka, ovo je sada problem za naše.

59:57 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE, SRBIJA VODI DVA RAZLIKE!

50:52 - Paunić je nagazio liniju, opet, a Nemci prave mini seriju od 4:0.

50:48 - Srbija vezuje dve trojke.

44:43 - I dalje rezultatska klackalica.

DRUGO POLUVREME!

41:40 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA I MINIMALNA PREDNOST NAŠE SELEKCIJE!

35:36 - Nemci su preokrenuli, igraju sigurnije, naši prave mnogo grešaka u napadu.

26:26 - Serija Nemaca od 6:0.

25:20 - VODI SRBIJA POSLE PRVIH 10 MINUTA!

23:16 - Jelovac, debitant, pogađa oba bacanja.

19:16 - Vodi naša selekcija, za sada sjajan ritam meča, dva minuta do kraja prve deonice. Nemci trojkom teraju Đorđevića na tajm-aut.

17:9 - Obst vraća za tri.

17:6 - Raduljica pogađa trojku!

14:6 - Srbija se odlepila dobrom igrom u tranziciji.

5:4 - Paunić pogađa trojku, a Nemci odmah uzvraćaju za dva!

19:30 - POČELO JE!

19:20 - Evo kako se Maik Cirbes pripremao za meč!

19:00 - Kad god pomislimo na ovaj duel, ne možemo da preskočimo meč sa Eurobasketa i Bjeličin koš u poslednjoj sekundi.

BONUS VIDEO: Grobari bodre igrače posle poraza od Viktorije u Plzenju