TRIPL DABL MAGIČNOG JOKIĆA, BOBAN UŠAO I RASTURIO CENTRE OKLAHOME! Sjajno veče Srba u NBA! (VIDEO)

nba liga

Nikola je u pobedi protiv Dalasa postigao i odlučujuće poene na utakmici

Objavljeno: 08:03h

Nikola Jokić je sinoć opravdao svoj status NBA "jednoroga" i fenomenalnom partijom doprineo da Denver pobedi Dalas i održi i te kako živom svoju borbu za mesto u plej-ofu.

Srbin ne samo da je postigao novi tripl-dabl sa 11 poena, 16 skokova i 11 asistencija, nego je u odlučujućem napadu, pri rezultatu 89:89 postigao odlučujući poen šutem sa distance, i tako pokazao da ima "klač", što bi rekli Amerikanci.

Jokić je na terenu proveo ukupno 40 minuta, a šutirao je 5-13, 1-6 za trojke i 0-1 sa linije slobodnih bacanja.

Posle dobrog početka i solidne prednosti od 8 poena koju su uspeli da steknu u prvom poluvremenu, igrači Denvera su se "raspali" u 3. četvrtini, koju su izgubili sa čak 32:16, i samo sreća, i Jokić, su im pomogli da preokrenu stvari u poslednjoj i jedva pobede Dalas.

U tome je glavnu ulogu igrala odbrana, kojom su sveli Dalas na svega 89 poena, a glavni oslonac u napadu bio im je, uz Jokićeve asistencije, Geri Haris, koji je dao 24 poena.

Denverov 91 poen bio je najslabije ofanzivno izdanje ove ekipe u sezoni koja je u toku, i dolazi samo noć pošto su Njujorku ubacili 130 poena.

- Nikad ne znate u kom smeru će da ide utakmica, pa se prilagođavate. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva i polaganja, ali takva je bila utakmica - rekao je filozofski Jokić posle meča.

Plejmejker Nagetsa Džamal Marej nije počeo utakmicu jer je, kako je rekao trener Meloun, "prekršio pravilo ekipe", i to se odrazilo na njegovu igru: umesto 26,7 poena, koliko je u proseku postizao u protekle tri utakmice, sinoć je ubacio 15, sve u drugom poluvremenu.

- Ceo tempo mi je bio pomeren. Obično počinjem utakmice jako, a večeras nisam imao istu energiju - rekao je Marej.

U Dalasu su najbolji bili Harison Barns sa 22 poena i Denis Smit Junior sa 13 poena, 6 asistencija i 6 skokova.

Evo i Nikoline partije:

Boban Marjanović je dobio 14 minuta od trenera Stena Van Gandija u porazu Detroita od Oklahome - 121:108, i vratio je onako kako to uvek radi - nezaustavljivošću u napadu.

Bobi je za tih 14 minuta ubacio isto toliko poena (šut 5-9 iz igre, 4-4 sa linije bacanja), uhvatio 8 skokova, imao 2 asistencije i 1 ukradenu loptu.

Među ovim poenima, i jedno monstruozno zakucavanje:

Oklahoma je ovu utakmicu rešila lako u svoju korist, a slavljenik je bio Karmelo Entoni, koji je sinoć ubacio 25.000 poen u svojoj karijeri i tako postao 21. igrač u istoriji lige kojem je to pošlo za rukom.

Entoni je postigao 21 poen, Pol Džordž 26, ali najzaslužniji za trijumf Tandera bio je Rasel Vestbruk sa 31 poenom, 13 asistencija i 11 skokova i novim tripl-dablom.

Kod Pistonsa, pored Bobana, dobar je bio Tobajas Heris sa 21 poenom.

Da ne bude sve dobro za Oklahomu, pobrinuo se bek Andre Robertson, koji se ozbiljno povredio u 3. četvrtini.

Džimi Batler se vratio u startnu postavu Minesote, a Nemanja Bjelica, koji je sjajno odigrao kao starter, na klupu.

Bjeli je u pobesi Minesote od 111:97 nad slabim Bruklinom odigrao 14 minuta, i postigao 4 poena, uz 4 skoka (šut iz igre 2-4, 0-1 za trojke).

Najbolji Vukovi bili su Endrju Vigins i Džimi Batler sa po 21 poenom, i Karl-Entoni Tauns, sa 16 poena i 19 skokova.

U timu Bruklina bolji od ostalih je bio Džalil Okafor sa 21 poenom.