NIKAD NEĆETE POGODITI KO JE OD TROJICE SRBA SINOĆ POSTIGAO NAJMANJE POENA: Ponavljamo, nikad! (VIDEO)

nba liga

Nemanja Bjelica je ponovo počeo utakmicu na poziciji krila

Objavljeno: 07:34h

Sinoć su na NBA terene istrčala trojica naših reprezentativaca - Miloš Teodosić, Boban Marjanović i Nemanja Bjelica, a najmanje uspeha, potpuno neočekivano, imao je Miloš Teodosić, koji je pružio verovatno najlošiju partiju otkad igra za Kliperse.

Miloš je u porazu svoje ekipe od Bostona - 113:102 postigao samo 2 poena, što ne pamtimo da mu se skoro desilo. Igrao je 24 minuta, i za to vreme je šutirao 1-6 iz igre i 0-3 za tri poena, a zabeležio je 6 asistencija i tri skoka.

Ipak, najveći problem Miloša Teodosića nije bio u napadu na ovoj utakmici, nego odbrana, jer je Dok Rivers odlučio da ga ne stavi da čuva Kajrija Irvinga, nego 19-godišnjeg Džejsona Tejtuma, ali i on je bio preveliki zalogaj za Miloša.

Evo Miloševe partije:

Ali ok, znali smo da Teo nije doveden u NBA zbog strahovite odbrane.

Pomenuta dvojica (Irving i Tejtum) su i doneli pobedu Seltiksima, sa 20 i 18 poena, a u redovima Klipersa standardno dobri su bili Blejk Grifin sa 23 i Lu Vilijams sa 20 poena.

Detroit Pistonsi Bobana Marjanovića su izgubili posle produžetaka od Jute sa 98:95, a naš centar je konačno dočekao svoju šansu i odigrao 14 minuta.

Za to vreme provedeno na terenu ubacio je 4 poena (šut iz igre 2-4) i zabeležio 6 skokova.

Ipak, Stan Van Gandi je bio razočaran igrom Marjanovića u odbrani:

- Probao sam sa Bobanom na centru u prvom poluvremenu i to mi se učinilo kao dobra ideja. U drugom poluvremenu nije bio od neke pomoći, a pogotovo u odbran - rekao je Van Gandi, koji je Bobana izbacio iz igre u drugom poluvremenu posle serije Jute od 13:4 i nije ga ni vraćao u igru.

U timu pobednika igralo se kolektivno: Donovan Mičel i Rudi Gober postigli su po 15 poena, Džo Ingles 13, a Riki Rubio 11, dok je u timu Detroita dominirao Andre Dramond sa 30 poena i 24 skoka, 6 blokada, 5 izgubljenih lopti, 4 asistencije i 3 ukradene lopte.

Nemanja Bjelica je zbog povrede Džimija Batlera ponovo počeo utakmicu, a njegova Minesota je izgubila od Portlanda sa 123:114.

Bjeli je za čak 36 minuta ubacio 9 poena (4-11 šut iz igre, 1-3 za 3 poena), uz 7 skokova i 2 ukradene lopte.

Endrju Vigins sa 24 poena i Džamal Kroford sa 19 bili su odlični u timu iz Minesote, a dobro su odigrali i Tauns sa 16 i Tig sa 15 poena.

Ipak, niko nije mogao da čuva ubitačni bekovski par Portlanda: Demijan Lilard je postigao 31 poena, a Si Džej Mekolum 28, i to uz sjajan procenat šuta i ukupno 11 asistencija.