Dobrodošli u BUDUĆNOST! (FOTO)

ABA liga, 17. kolo

Džikićevi izabranici učvrstili su se na prvom mestu na tabeli

Ekipa podgoričke Budućnosti učvrstila se na prvom mestu na tabeli ABA lige, pošto je pred svojim navijačima deklasirala ljubljansku Olimpiju rezultatom 88-66 u 17. kolu ABA lige.

Džikićev tim je tokom svih 40 minuta kontrolisao igru, a sve je rešeno još već u trećoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 24:9.

Podgoričane je do pobede predvodio odlični Nikola Ivanović sa 22 poena, a dvocifren poenterski učinak imali su i Gordić i Gibson sa po 14 postignutih poena.

U ekipi Olimpije najbolji Oliver sa 24 poena, a Badžim i Hrovat su upisali po 11.

Budućnost sada ima učinak od 15 pobeda i dva poraza, a Olimpija je pri samom dnu tabele sa skorom 5-12.

Džastin Doelman i dalje nije debitovao za Budućnost, iako je bio među 12 momaka koji su registrovani za ovaj meč. Što se kaže - nije bilo potrebe.

BONUS VIDEO: Kvame Von posle debija za Partizan