Zvezda u efikasnom dvoboju ipak poklekla u Istanbulu! (FOTO) (VIDEO)

EVROLIGA, 17. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča možete pratiti uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 20:41h

Košarkaši Efesa pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 104:95 u 17. kolu Evrolige.

Ovo je peta pobeda Efesa u sezoni, dok je Zvezda pretrpela i deseti poraz.

Najefikasniji u timu domaćina bio je Dragić sa 24 i MekKolum sa 20, a u gostujućoj ekipi najviše su se istakli Jovanović i Bjelica i postigli 13 poena.

U sledećem kolu Zvezda igra protiv Himkija na svom terenu, dok se ekipa Efesa u Moskvi sastaje sa CSKA.

Sva dešavanja sa ovog meča možete pratiti uz naš lajv-blog.

101:92 - NBA rezultat u Istanbulu! Poraz Zvezde na gostovanju Efesu

97:84 - Crveno-beli su pred porazom

95:84 - Davidovac polovičan sa linije penala

90:83 - Manje od 4 minuta je ostalo do kraja

84:78 - Trinaesti poen Jovanovića!

82:74 - Enis postiže trojku!

Kraj treće četvrtine - 77:71 - Crveno-beli su mogli da budu u manjem zaostatku, ali je Simon trojkom u poslednjem minutu meča odveo Efes na +6. Jovanović je postigao čak 11 poena kao i Bjelica, dok je Ročesti na 10. Kod domaćih Dragić je na 19 dok je Danston na 13.

77:71 - Simon pogađa za tri poena, i ponovo dovodi Efes na pristojnu ralzliku

71:69 - LESOR!!! Zvezda je na samo -2

71:65 - Enis je probio do kraja i pogodio važne poene

69:61 - Janković poentira, a nesportski faul pravi Danston. Zvezda ima napad da još malo smanji prednost

69:59 - Dragić ponovo pogađa, +10 za domaćina

64:57 - Bjelica skuplja "otpadak" Ročestija i pogađa za dva

62:55 - Daglas polovičan sa linije slobodnih bacanja

57:55 - Zvezda se vratila u život, sada da vidmo koliko i da li mogu u potpunosti da preokrenu rezultat.

50:46 - Kraj prvog poluvremena. Zvezda je u finišu prvog dela sustigla Efes najviše zahvaljujući greškama domaćeg tima. Ročesti je postigao 8 poena, Bjelica takođe.

49:44 - Davidovac pogađa oba slobodna bacanja

49:42 - Crveno-beli hvataju priključak u finišu prvog dela

45:35 - Ročesti postiže trojku na tri minuta do kraja poluvremena

43:30 - Derik Braun zakucava i dovodi Efes na +13

39:30 - Na polovini smo druge četvrtine...

Zvezda je na šest minuta do kraja "napunila" pet faulova...

35:28 - Zoran Dragić ima svoje veče! Slovenac je za jako kratko vreme uspeo da postigne devet poena uz stoprocentan učinak, dve trojke + bacanja + faul koš...

22:21 - KRAJ PRVE ČETVRTINE!

Efes je imao sreće jer je u finišu Zvezdin šut zakazao. Ipak, kvalitetan meč, bez obzira što se na početku mislilo da će biti mali broj poena.

13:12 - Efes na tri minuta do kraja ima poen prednosti

4:7 - Za sad je Feldin baš raspoložen, trojka i ukupno pet poena. Stigli smo maltene do polovine prve deonice.

2:4 - Prve poene na meču postigao je Bjelica, a uzvratio je Danston. Naredna dva poena za Beograđane daje Feldin.

18:30 - MEČ JE POČEO - prvi posed ima Efes!

18:00 - Poslednji međusobni duel dobila je Zvezda i to sa 100:81.

BONUS VIDEO: Intervju za Espreso - Dušan Alimpijević