VELIKA OPASNOST ZA JOKIĆA I DRUGOVE: Denver pobedio, trener je zabrinut, ZABRANIO IGRAČIMA RUKOVANJE! (VIDEO)
Nikola Jokić je imao problema u napadu u utakmici protiv Jute, Foto: AP/David Zalubowski

nba liga

Nikola je na meču protiv Jute loše šutirao

Objavljeno: 08:12h

Nikola Jokić i njegovi saigrači iz Denver Nagetsa sa zebnjom će sačekati sutrašnje jutro, i prva stvar koju će uraditi posle pobede nad Jutom (99:91) je merenje temperature.

Naime, bek Vil Barton se proteklih dana borio sa gripom, i trener Majk Meloun je u strahu zabranio rukovanje u timu i podelio im paketiće sa alkoholnim maramicama za brisanje ruku.

- Svi su ih dobili, i očekujem da ih koriste. Ja se ne rukujem ni sa kim. Bežite od mene. To doba je godine, momci se razboljevaju i veoma je bitno da se ne raširi po svlačionici, jer to može brzo da nam zbriše ceo tim - rekao je uplašeni Meloun.

Inače, naš Nikola nije blistao sinoć protiv Jute: za 32 minuta šutirao je slabih 3-13, 1-4 za 3 poena i 1-2 sa linije slobodnih bacanja. Utakmicu je završio sa 8 poena, 10 skokova i 4 asistencije.

Najzaslužniji za pobedu Nagetsa je Trej Lajls, koji se "osvetio" Juti, timu koji ga nije hteo na draftu. Postigao je 26 poena, isto kao i Džamal Marej, a Lajls je ovome dodao i 7 skokova.

Kod Jute su se u porazu istakli Donovan Mičel sa 15 poena, 7 skokova i 7 asistencija, Riki Rubio je dao 15 poena, a Derik Fejvors 14 poena i 10 skokova.

Utakmica je odlučena serijom Denvera od 20:5, pri izjednačenom rezultatu 56:56. Marej je prvo pogodio trojku prilikom koje je bio fauliran, pa je ubacio slobodno bacanje. Jokić, koji je promašio prva četiri šuta u 3. četvrtini, zaključio je ovu seriju Nagetsa sa trojkom, kojom je doveo Nagetse u, ispostaviće se, nedostižno vođstvo od 76:61.

Nemanja Bjelica se još nije potpuno vratio u formu posle dugog odsustva zbog povrede stopala, i to se pokazalo i u sinićnjem porazu Minesote od Bostona (91:84): Bjeli je za 11 minuta šutirao 1-5 iz igre (0-2 za 3 poena), pa je utakmicu završio sa 2 poena i 2 skoka.

Boston je utakmicu protiv Vukova dobio jakom odbranom, a najzaslužniji za to su rezervisti Markus Smart, koji je 16 od svojih 18 poena postigao u 2. poluvremenu i kolega iz klupe Teri Rozijer sa 14 poena. Klupa Bostona je dala čak 22 poena više od klupe Minesote, i to je, slažu se analitičari, uzrok pobede Bostona.

Kajri Irving je postigao 16 poena, 9 skokova i 8 asistencija, Eron Bejns 11 poena i 10 skokova, A Džejlen Braun 11 poena.

Kod Timbervolvsa Karl-Entoni Tauns je postigao 25 poena, uz 23 skoka, Džimi Batler 14, Džamal Kroford 13 poena, a Endrju Vigins 10.

Boban Marjanović i Detroit doživeli su najgori poraz sezone, pošto su ih Filadelfija Seventisiksersi, to jest Džoel Embid i Ben Simons, bukvalno ponizili na terenu - 114:78.

Bobi je za 7 minuta šutnuo 4 puta na koš, pogodio jednom, pa je utakmicu završio sa 2 poena, 2 skoka i jednom asistencijom.

Embid i Simons su posao završili već u prvom poluvremenu, kad su Pistonsima radili šta su hteli i brzo ih doveli do prednosti od 20 poena. Na kraju je Embid završio sa 23 poena i 9 skokova, a Simons 19 poena i 9 asistencija.

Kod loših Pistonsa Tobajas Heris je postigao 14 poena, a Lengston Galovej 11.

Ovo su ostali rezultati NBA lige:

Majami-Njujork 107:103 (Elington 24p, 4sk, 1ul - Bizli 20p, 10sk, 2as)

Milvoki-Toronto 110:129 (Adetokumbo 24p, 5sk, 5as - Valančijunas 20p, 13sk, 1as)

Dalas-Čikago 124:127 (Barns 23p, 7sk, 4as - Dan 32p, 2sk, 9as)

San Antonio-Feniks 103:89 (Lenard 21p, 3sk, 3as - Buker 21p, 5sk, 4as)

Memfis-Vašington 100:102 (Evans 26p, 5sk, 7as - Bil 34p, 5sk, 5as)

Portland-Atlanta 110:89 (Mekolum 20p, 4sk, 6as - Iljasova 9p,11sk, 3as)

Los Anđeles Lejkers-Šarlot 94:108 (Ingram 22p, 14sk, 4as - Voker 19p, 2sk, 7as)