KATASTROFA CRNO-BELIH! Partizan prokockao +21 u Pioniru! Dominacija Lukovića! (FOTO) (VIDEO)

aba liga, 13. kolo

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 18:47h

Košarkaši Mornara pobedili su ekipu Partizana rezultatom 98:93 u 13. kolu ABA lige.

Partizan je prokockao pobedu sa obzirom da je u jednom trenutku meča imao više od 20 poena prednosti. Tri loše četvrtine domaćeg tima iskoristili su gosti i nisu pali posle katastrofe koja im se spremala. Na krilima Lukovića, Reli-Rosa i Nidama uspeli su da iznenade crno-bele i naprave senzaciju u Pioniru.

Ovo je šesta pobeda Mornara u sezoni, dok je ekipa Partizana pretrpela i sedmi poraz.

Najefikasniji u timu domaćina bili su Gos i Miler sa po 16 poena, a u gostujućoj ekipi najviše se istakao Luković i postigao čak 26 poena.

U sledećem kolu Partizan igra u Železniku protiv FMP-a, dok se ekipa Mornara u Baru sastaje sa Megom.

Everton parkirao dabl-deker na Gudisonu, Konte se polako bliži otkazu! (VIDEO)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 69:68 - Kakav preokret su napravili košarkaši Mornara! Posle katastrofalne prve, i donekle dobre druge četvrtine, gosti iz Bara su ubacili 31 poen ekipi Partizana i u jednom trenutku imali prednost. Partizan je olako dopustio Mornaru da se približi i učini meč neizvesnim iako tako nije izgledalo na početku. Luković sa 19, Reli-Ros sa 13 i Nidam sa 11 poena predvode goste, dok je je Miler postigao 14 poena za tim u crno-belim dresovima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! - 50:37 - Posle furioznih prvih deset minuta, Partizan je u drugoj četvrtini dozvolio Mornaru da postigne čak 30 poena i smanji razliku na minus od 13 poena. Aranitović i Gos su ubacili po 8 poena, dok su na drugoj strani Luković i Rejli-Ros postgli 9 koševa za Mornar.

KRAJ PRVE ČETVRTINE! - Partizan je prosto razbio Mornar u prvih 10 minuta rezultatom 25:7. Gosti ne mogu da se snađu u praznom Pioniru, i ovo će očigledno biti jedna nova ubedljiva pobeda sa Nenadom Čankom na klupi crno-belih. Pecarski i Gos su postigli po 6 poena, dok je Veličković na 5 postignutih koševa.

17:00 - Meč je počeo

16.05 - Crno-beli traže drugu vezanu pobedu.

BONUS VIDEO: Podrška za igrače: Delije grmele posle poraza Zvezde od Panatinaikosa