BOBAN RAZBIJA, POSTAVIO REKORD SEZONE PROTIV DENVERA: Srbin pokazao da je NEZADRŽIV! (VIDEO)

NBA liga

Veoma zapaženu ulogu u pobedi Sakramenta imao je Bogdan Bogdanović

Objavljeno: 08:48h

Bobana Marjanovića nije moguće zaustaviti kad ima loptu ispod koša, i svi u NBA se čude kako trener tima koji definitivno ima probleme u napadu (tim je Detroit, a trener Sten Van Gandi) to ne može da ukapira.

Sinoć je Bobi još jednom pokazao da će na svakoj utakmici dati onoliko poena koliko minuta bude na parketu (što je zastrašujuće, zar ne?)

Marjanović je na terenu bio 13 minuta, a postigao je 14 poena (šut 4-6 iz igre, 6-8 bacanja), uz 5 skokova i 2 asistencije. Plus, dok je bio u igri, Detroit je bio za 8 poena bolji od Denvera.

Evo Bobanove partije:

Inače, krajnji rezultat ove utakmice, koja je trebalo da bude obračun Srba (a nije, jer je trener Denvera Meloun odlučio da još malo odmori Jokića posle povrede stopala), bio je ubedljivih 103:84 za Denver.

Lengston Galovej je bio najefikasniji u Detroitu (18 poena), čija cela startna petorka je u napadu igrala užasno, a pogotovo startni centar Andre Dramond, koji je samo 4 puta šutirao na koš u toku utakmice, i pogodio je samo jednom (ukupno 5 poena).

Kod Denvera su najbolji bili Džamal Marej, koji se nametnuo kao lider tima u odsustvu Jokića, sa 28 poena, i Trej Lajls sa 20.

Bogdan Bogdanović je na utakmici protiv Feniksa koju je Sakramento sinoć dobio sa 99:92 odigrao najviše minuta (čak 33) u dosadašnjoj NBA karijeri.

Bogi je ponovo preuzimao odgovornost u završnici, i to kad je Feniks imao blagu prednost.

Srbina nije hteo šut (za pomenuta 33 minuta na terenu šutnuo je 9 puta na koš, a pogodio samo triput - od toga 2-7 za trojke, bacanja 2-2), ali je u drugim segmentima igre bio solidan - zabeležio je 5 skokova, 4 asistencije. i 1 ukradenu loptu.

Najbolji kod Sakramenta bio je Džordž Hil sa 18 poena, a Zek Rendolf je dao 17, dok je kod Feniksa Ti Džej Voren ubacio 18.

Nemanja Bjelica ponovo nije igrao zbog povrede, ovog puta u porazu Minesote protiv Filadelfije posle produžetaka - 118:112.

Najbolji kod Vukova bio je Džimi Batler sa 38 poena, a kod Filadelfije Džoel Embid sa 28 poena, 12 skokova i 8 asistencija.

Ostali rezultati NBA lige:

Klivlend-Atlanta 123:114 (Džejms 25p, 7sk, 17as - Prins 24p, 7sk, 6as)

Njujork-Los Anđeles Lejkers 113:109 (Porzingis 37p, 11sk, 5bl - Bol 17p, 8sk, 6as)

Bruklin-Vašington 103:98 (Holis-Džeferson 16p, 12sk, 1as - Bil 28p, 2sk, 4as)

Dalas-San Antonio 95:89 (Barea 16p, 6sk, 6as - Gej 21p, 5sk, 1as)