BOGDAN IMAO VELIKI DUEL SA NAJBOLJIM IGRAČEM NBA! Sve je prštalo od koševa u poslednjoj četvrtini! (VIDEO)

nba liga

Na kraju su slavili Baksi, ali je Srbin pokazao od čega je napravljen

Bogdan Bogdanović je već sada prvo rešenje Sakramento Kingsa u napadu, onda kad se lomi rezultat. Ovo je dokazano i sinoć, u utakmici NBA lige koju su kraljevi igrali protiv Milvoki Baksa i budućeg MVP-a Janisa Adetokumba.

"Kraljevi" su se sinoć muški borili u Milvokiju, na kraju su izgubili sa 109:104, ali su skupo prodali svoju kožu.

U prve tri četvrtine izgledalo je kao da će Bogdan odigrati najslabiju partiju sezone: šutirao je par puta, pokušavao nešto, odigrao solidnu odbranu, ali učinak - nula poena. Plus, na kraju treće četvrtine - 88:76 za Milvoki.

A onda je na scenu stupio Bogdan. I to loše: na 11:20 do kraja utakmice promašio je prvi šut za trojku u poslednjoj četvrtini. Midlton je na drugoj strani dao koš i učinilo se da je već tad sve gotovo.

Ali Bogdan nije mislio tako: na 9:20 pre kraja meča pogađa, realno trojku, ali je nagazio na liniju, i smanjuje tada na 94:82.

Bogdan je ponovo u akciji na 7 i po minuta pre kraja, kad je pogodio sa poludistance - 98:86.

Pri rezultatu 98:87 za Milvoki u igru se vraća trenutno najbolji igrač NBA lige, Janis Adetokumbo. U odbrani ga čuva upravo Bogdan, i počinje lud duel.

Bogdan mu prvo krade loptu, a Zek Rendolf smanjuje na 98:89. U sledećem napadu Milvokija Bogdan ponovo krade loptu, ovog puta od Džejsona Terija, a Mejson u napadu koji je usledio biva fauliran, pa ubacuje oba bacanja - 98:91.

Adetokumbov šut u sledećem napadu blokira Džakar Sempson, lopta dolazi do Badija Hilda, koji takođe popija bananu, ali Kraljevi hvataju skok u napadu i Mejson smanjuje na 98:93.

Adetokumbo na dodavanje Snela zatim povećava na 100:93, a Rendolf promašuje trojku na drugoj strani. Baksi zatim promašuju dve trojke zaredom, što kažnjava Garet Templ šutem za 3 poena - 100:96.

U sledećem napadu, na 3 minuta do kraja, Bogdan faulira Adetokumba, koji pogađa oba bacanja i povećava na 102:96. Bogdan mu odmah odgovara, i to trojkom - 102:99.

Na 2 minuta pre kraja Midlton promašuje šut za trojku, Bogdan hvata loptu u odbrani, ali krade mu je Bledso, koji promašuje polaganje, kao i Midlton, koji je uhvatio loptu u napadu.

Na 1:43 do kraja Bogdan je fauliran, i pogađa oba slobodna bacanja: 102:101 za Milvoki.

U sledećem napadu, Janis igra 1 na 1 protiv Bogdana, a Srbin igra tvrdu odbranu. Adetokumbo ne može da ga probije, ali dodaje do Hensona, koji pogađa sa 3 metra - 104:101.

A onda odlučujući momenat utakmice: Bogdan na 56 sekundi do kraja promašuje trojku za izjednačenje, Janis hvata loptu, fauliran je, pogađa oba slobodna bacanja za 106:101. Zatim Badi Hild promašuje trojku, pravi faul, Midlton pogađa oba bacanja, i do kraja se igralo na faulove i bacanja, bez šanse da Sakramento stigne prednost Milvokija. Konačan rezultat - 109:104.

Bogi je na kraju za 27 minuta na terenu zabeležio 9 poena (kao što ste videli, svih 9 u poslednjoj četvrtini, kad se "lomilo"), uz šut 3-7 iz igre (1-3 za trojke), 2-2 sa linije bacanja, 4 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte (obe u poslednjoj četvrtini).

Kod Milvokija dominirao je Janis, sa 33 poena i 13 skokova (čak 17 od tih 33 poena došlo je sa linije slobodnih bacanja). Midlton je za Milvoki ubacio 25 poena, a Bledso 18.

Kod Kingsa najefikasniji su bili Rendolf sa 22 i Hild sa 19.

Inače, na ovoj utakmici je zabeležena i "šok-terapija" trenera Dejva Jergera: pošto je utakmicu petorka Sakramenta Kufos-Koli-Stajn-Hil-Foks-Templ počela sa 0:12 (od tih 12 poena 6 im je dao Janis, u kontri), Jerger je na tri minuta od početka utakmice zamenio kompletnu

Evo i najbitnijih detalja ove zanimljive utakmice:

Detroit je izgubio od Filadelfije, u gostima - 108:103, a naš Boban Marjanović je ponovo dobio šansu na kašičicu.

Srbin je na terenu proveo 5 minuta, i za to vreme je postigao 6 poena (šut 2-3, slobodna bacanja 2-2), uz 2 skoka i 2 izgubljene lopte.

Kod pobednika najbolji je bio Džoel Embid sa 25 poena i 10 skokova, Dario Šarić je dao 17, a kod Detroita Tobajas Heris je bio bolji od drugih sa 27 poena.

Denver je kod kuće protiv Los Anđeles Lejkersa, a bez Nikole Jokića, kome predviđaju povratak u drugoj ili trećoj utakmici u seriji od 6 gostovanja na koje Nagetsi kreću, ubedljivo rešio utakmicu u svoju korist - 115:100.

U odsustvu Jokića i Milsapa, ekipu je predvodio Džamal Marej sa 28 poena, dok je kod Lejkersa najbolji bio Brendon Ingram sa 20 poena.

Ovo su ostali rezultati NBA lige:

Boston-Feniks 116:111 (Horford 14p, 5sk, 11as - Buker 38p, 4sk, 5as)

Dalas-Los Anđeles Klipers 108:82 (Barea 21p, 4sk, 10as - Džordan 14p, 17sk, 2bl)

Bruklin-Atlanta 102:114 (Dinvidi 15p, 6sk, 9as - Šreder 24p, 3sk, 6as)

Klivlend-Memfis 116:111 (Džejms 34p, 2sk, 12as - Evans 31p, 7sk, 12as)

Portland-Nju Orleans 116:123 (Lilard 29p, 5sk, 8as - Kazins 38p, 8sk, 1bl)