ORLOVI LETELI PREKO STOTKE! Srbija se mučila sa Gruzijom 28 minuta, a onda je usledilo NEMILOSRDNO gaženje! (FOTO) (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA MUNDOBASKET

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite uživo uz naš dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 22:11h

Košarkaši Srbije slavili su u drugom meču kvalifikacija za Mundobasket protiv reprezentacije Gruzije sa 105:87 (21:21, 23:24, 30:19, 31:23).

"Orlovi" su se mučili sa gostima u "Pioniru" sve do pred kraj treće deonice, kada je konačno slomljen otpor neugodnih Gruzina.

Srbijo, zemljo košarke! Predivne slike iz Pionira! (FOTO)

Njih je ponajviše služio šut za tri poena, koji je konstantno bio iznad 55%, ponavljamo, sve do tog finiša u trećoj, kada je generalno krenuo pad čitavog tima.

Žoc doveo Bosanca u Fener! U pitanju je klinac koji je prosečno beležio 17,8 poena i 6,2 skoka! (VIDEO)

Srbija je koristila šanse iz kontranapada, lošeg vođenja lopte protivnika, ali nije imala rešenje za Majkla Diksona, Amerikanca u redovima Gruzije.

On je u prvom poluvremenu rešetao mrežicu naše selekcije i ubacio čak 23 poena, dok je na drugoj strani Raduljica bio raspoložen sa 16.

Međutim, tu je Dikson stao i u nastavku nije uspeo ni blizu da ponovi izdanje iz uvodnih 20 minuta.

Sve do kraja treće deonice Gruzija je bila dostojan protivnik, ali je u tim momentima popustila sa svime - šutem, kontrolom lopte i odbranom.

To su naši iskoristili, došlo je vreme kada su trojke pogađali Mačvan, Simonović... Paunić je bio izuzetan u kontrama, kao i Ilija Đoković, pa su tako, "mic po mic" privodili meč kraju u svoju korist.

Uspeli su da ulepšaju čitav događaj pred preko 5000 navijača u "Pioniru" - ubacili su 100 poena!

Najefikasniji kod "Orlova" bio je Miroslav Raduljica sa 28 poena, a uz njega je 18 ubacio Mačvan, odnosno 17 Peno.

Gruzine je predvodio Dikson sa 36, a još su se istakli Bokolišvili sa 14 i Berišvili sa tri manje.

Sledeći meč naša selekcija u svojoj grupi kvalifikacija za Mundobasket igra protiv Nemačke u gostima 22. februara naredne godine.

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča možete pratiti uz naš dobro poznati "lajv-blog":

105:87! KRAJ UTAKMICE! BRAVO ORLOVI!

100:85 - PUKLA STOTKA! MINUT DO KRAJA!

95:77 - Bližimo se trocifrenom broju ubačenih poena, bravo momci!

90:76 - Ostalo je još manje od četiri minuta do kraja.

88:72 - U seriji su Mačvan i Simonović, trojke ulaze kao od šale, izgleda da se sreća šuta iza 6,75 promenila. Ovo je verovatno i kraj, samo je pitanje kojim će se rezultatom okončati duel.

80:66 - Prvi pogodak naše selekcije u poslednjoj četvrtini, trojka Milana Mačvana! A onda na sve to dodaje Simonović još jednu!

POČINJE POSLEDNJA DEONICA!

74:64 - Sjajna poslednja dva minuta u trećoj deonici donela su dvocifrenu i najveću prednost do sada. Sledi nam završna četvrtina!

67:61 - Ilija Đoković donosi bitne poene za našu reprezentaciju.

62:56 - Polako preuzimamo inicijativu, Gruzine slabije služi šut za tri preko kog se oslanjaju u toku čitavog meča.

56:54 - Nemamo odgovor na rešetanje iza linije za tri, ali vraćamo dobrom odbranom pod reketom i igrom unutar 6,75.

54:51 - Peno je iskoristio faul za tri poena koji je nad njim napravljen, posle čega je Paunić iz kontranapada i ukradene lopte povisio na +3.

46:45 - Raduljica, za sada naš najefikasniji igrač, postiže prve poene u ovom delu utakmice i donosi minimalnu prednost.

21:07 - POČELO JE DRUGO POLUVREME, GRUZINI VODE SA 45:44.

Meč posmatraju i košarkaši Crvene zvezde Matijas Lesor i Stefan Janković.

44:45 - Ponovo je Dikson pogodio trojku za konačan rezultat posle 20 minuta igre. Čovek je ubedljivo najbolji na terenu sa čak 23 poena! KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

43:42 - Još nešto više od minut do kraja prvog poluvremena.

36:40 - Prilazimo ponovo na poen od izjednačenja, za sada dinamična i "nezgodna" utakmica za naš tim, ali onda... Bokoišvili nova trojka.

32:34 - PONOVO DIKSON! Neverovatan momak koji u ovim momentima rešeta koš Srbije!

29:29 - Dikson postiže tri vezane trojke, a naši su počeli da greše. Tamnoputi plej je doneo iznenadno nerešen rezultat.

27:23 - Prvi poeni Gruzije posle gotovo četiri minuta.

27:21 - Ponovo smo bili precizni sa linije slobodnih bacanja i to koristimo zbog faulova koji gosti prave veoma često pod košem.

25:21 - Polako podižemo prednost, a Gruzini od starta druge deonice bez poena, tačnije oko 2,5 minuta.

23:21 - Posle realizovanih slobodnih bacanja Miroslava Raduljice vratili smo se u rezultatski plus.

Sjajna mlada teniserka Srbije, Olga Danilović, ćerka legendarnog Saše Danilovića, rešila je da dođe u dvoranu i pruži podršku našim košarkašima.

21:21 - Počela je druga deonica, a Sava Lešić upisuje svoje prve minute u A timu! Kao i većina, on je prošao sve mlađe selekcije.

Navijači su položili test - skoro 5000 ljudi u dvorani Aleksandar Nikolić!

21:21 - Ilija Đoković je ušao i pogodio trojku za nerešen rezultat, kojim se i okončalo uvodnih 10 minuta.

18:21 - Ulazimo u poslednji minut prve deonice.

18:19 - Prišli smo, ali nas i dalje neće (da povratimo tu prednost sa početka).

15:19 - I dalje kaskamo, ali se nadamo da će se to uskoro promeniti.

12:17 - Ne staje šut goste za tri poena, sada su na 3/5 iza linije 6,75.

12:14 - Paunić je smanjio prednost Gruzina sa -4 na -2.

8:9 - Raspucali su se i jedni i drugi na startu, prvo vođstvo gostiju.

5:5 - Gruzija je otvorila prvim poenima, onda je usledila mini serija od 5:0, a uzvraćeno je trojkom za nerešen rezultat u uvodnim minutima utakmice.

20:03 - MEČ JE POČEO! Ovo su startne petorke.

19:58 - Odsvirane su himne obe selekcije, a tu su i gostujući navijači.

19:50 - Publika nije ispunila tribine do poslednjeg mesta, a možda je i razumljivo jer je ipak prvi radni dan u ovoj nedelji.

19:45 - Još malo atmosfere iz hrama košarke.

19:35- Igrači su na zagrevanju, publika polako dolazi...

19:20- Podsetimo se duela koji je naša selekcija dobila protiv Austrije u petak.

BONUS VIDEO: Pozdrav Aleksandra Đorđevića i Novaka Đokovića posle meča Srbije i Austrije