Žoc šokiran u Istanbulu, Barsa pala protiv Bamberga, Armani nakon DVA PRODUŽETKA rešio Valensiju! (VIDEO)

EVROLIGA, 7. KOLO

Produžetak je definitivno prelomilo utakmicu, jer je tada napravljeno +10, a isto tako je u poslednjoj domaćin dao samo osam poena.

Košarkaši Fenerbahčea poraženi su na svom terenu od Olimpijakosa, što je do sada možda i najveće iznenađenje u dosadašnjem delu Evrolige.

Prva četvrtina je bila izjednačena, da bi Fener u drugoj napravio deset razlike.

CSKA demolirao crveno-bele! Zvezda nemoćna pred svojim navijačima! (FOTO) (VIDEO)

Međutim, u trećoj je toliko dominirao napad tima iz Pireja, da je uspeo da postigne čak 27, što je definitivno oborilo moral i uzelo dosta energije Turcima. Produžetak je bio bolji po goste iz Pireja u kom su da li 15, a primili svega osam poena.

Do sada je bio Matijas Lesor, a sada je POSTER LESOR! (VIDEO)

Do kraja meča domaćin nije mogao da napravi iznenađenje, što je podiglo Grke na drugo mesto, dok je Željko Obradović sa "Kanarincima" na četvrtoj poziciji sa četiri pobede i tri poraza.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Brajan Roberts sa 21 poenom uz četiri skoka, a pratio ga je Printezis sa tri manje, kao i Strelnieks sa 16. Nikola Milutinov je upisao 10 poena uz pet skokova.

Nunali i Vonamejker su održavali "teoretski" minus i nisu uspeli da prelome meč u svoju korist.

Marko Gudurić nije bio toliko zapažen sa četiri poena i dva skoka za 14 minuta na parketu.

Košarkaši Barselone su poraženi na gostovanju Bambergu sa 84:81, ali su isto tako bili na korak od obaranja velikog rekorda Evrolige.

Katalonci su prvu deonicu dobili sa 38:13 i falilo im je pet poena da izjednače rekord koji drži Makabi (protiv Montepaskija 2001. godine sa 43).

Nemci su napravili još jedno iznenađenje, mada kada se pogleda igra "Blaugrane", to ove sezone i nije "bauk".

Neizvesna završnica u poslednjih nekoliko minuta donela je rezultatski egal koji je pripao timu Andree Trinkijerija.

U pobedničkom timu je najbolji bio Dorel Rajt sa 16 poena i sedam skokova, dok je dva manje dao Riki Hikman.

Barselonin glavni čovek na terenu bio je Rakim Sanders sa ubačenih 17 poena, a Adam Hanga i Adrien Moerman po 14.

Na dve od četiri utakmice odigrane u sedmom kolu Evrolige viđeni su produžeci, a posle Fenera i Olija, Olimpija je uspela da savlada Valensiju sa 103:98.

Čak dva produžetka su se odigrala u Španiji, a tim iz Milana je uspeo da neutrališe domaćina.

Pre svega, 16:10 u poslednjoj deonici dovelo je do dodatnih pet minuta u kom Valensija nije uspela da se vrati.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Kurtis Džerel sa 30 poena uz šest trojki iz 11 pokušaja.

Kod domaćina Bojan Dubljević ubacio je 18, San Emeterio 16, a ubedljivo najbolji Erik Grin sa 22.

BONUS VIDEO: Krajinović o utakmici Zvezda - CSKA, ljubavi prema crveno-belom, Noletu...