Lijetuvos ubedljiv protiv Limoža, Darušafaka nastavlja da melje! Juškevičijus srušio Džikića i oborio rekord! (FOTO) (VIDEO)

EVROKUP, 5. KOLO

Filip Barović je predvodio ekipu Budućnosti sa 18 poena...

U prvoj utakmici Grupe B Evrokupa, podgorička Budućnost večeras je poražena od litvanskog Lijetkabelisa rezultatom 86:79, pa sada ima skor od tri pobede i dva poraza.

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, obeležen velikim rezultatskim oscilacijama.

Feldin izigravao novinara dok je Ročesti pričao da ga je odmah posle derbija zvala majka da mu se žali! Lesor je mrtav hladan! (VIDEO)

Dok u Srbiji svakog dana neko otkazuje reprezentaciji, Turci na sjajan način rešavaju isti problem! (FOTO)

Domaći su sjajno otvorili utakmicu, dobili prvu četvrtinu sa 31:13, ali se ekipa Aleksandra Džikića nije predavala.

Tokom druge deonice je uspela da ublaži zaostatak, a u trećoj je napravila potpuni preokret i povela sa 63:59.

Činilo se da Budućnost grabi ka pobedi, ali je u poslednjih deset minuta vusledio novi preokret, ovog puta u režiji domaćina, koji je bio bolji u ključnim trenucima utakmice i na kraju stigao do svog trećeg trijumfa u Evrokupu ove sezone.

Filip Barović je večeras predvodio ekipu Budućnosti sa 18 poena, Kajl Gibson je upisao 14, a Nikola Ivanović 12.

U pobedničkoj ekipi istakao se sjajni Adas Juškevičijus sa 31 poenom (trojke 9/13), a pratio ga je Zanis Peiners sa 19.

Košarkaši Darušafake nastavljaju da pobeđuju rivale u A grupi Evrokupa! Istanbulski tim je na svom terenu savladao Andoru sa 85:77 u petom kolu i zadržao maksimalan učinak.

Sa druge strane, ovo je Andori bio četvrti poraz u evropskom takmičenju i sve je dalje od plasmana u TOP 16 fazu.

Skoti Vilbekin je bio najefikasniji u redovima Darušafake sa 24 poena, šest asistencija i pet ukradenih lopti. Džejms Bel je na to dodao još 22 poena.

Pžemek Karnovski je ubacio 17 poena za Andoru, Vladimir Janković postigao je 14, Oliver Stević osam, a Jaka Blažič sedam poena.

Košarkaši Lijetuvos Ritasa pobedili su Limož rezultatom 92:76 u prvom meču 5. kola grupe C Evrokupa, u kojoj nastupa i Partizan.

Oni su trijumfom protiv francuskog tima otišli korak ispred crno-belih, koji imaju skor 1-2 i sutra u Beogradu dočekuju lidera Lokomotivu koja je jedina neporažena ekipa.

Domaćini su ostvarili ubedljivu pobedu, na meču na kojem nije bilo neizvesnosti. Ljietuvos Ritas je odmah na početku dodao gas, a zatim u trećoj četvrtini dodatno povećao razliku koju su očuvali do kraja.

U litvanskom timu najbolji su bili Trevis Paterson i Rokas Giedraitis sa po 19 poena, dok su Lukas Mavrokefalidis i Džimi Baron ubacili po 14 pogodaka, a Grk je imao i osam skokova.

Kod Francuza istakli su se Keni Hejs sa 16 poena i Aksel Butej sa poenom manje.

BONUS VIDEO: Branko Lazić posle trijumfa