Zvezda demonstrirala moć u Pioniru! Crveno-beli na krilima Bjelice srušili Partizan! (FOTO) (VIDEO)

ABA LIGA, 7. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 10:41h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Partizana rezultatom 100:84 u sedmom kolu ABA lige.

Ovo je peta pobeda crveno-belih u sezoni, dok je ekipa Partizana pretrpela treći poraz.

Najefikasniji u timu domaćina bio je Veličković sa 18 poena, pratio ga je Vilijams-Gos sa 17, a u gostujućoj ekipi najviše se istakao Bjelica i postigao čak 29 poena i odigrao verovatnu partiju karijere. Ročesti je odigrao odličnu partiju i meč završio sa 15 poena

Partizan u sledećem kolu igra protiv Mege u Sremskoj Mitrovici, dok se ekipa Zvede sastaje sa FMP-om u Hali Pionir.

Đorđević skratio spisak igrača za kvalifikacione utakmice reprezentacije, ali i doneo odluku o igračima iz Evrolige!

Štimac je dabl-dabl mašina: Penzija je odmah počela da mu prija!

Evroliga odabrala preturanje na glavu preko reklame igrača Zvezde među poteze meseca! (VIDEO)

83:95 - Vanja Marinković pogađa za dva poena

80:95 - +15 za Crvenu zvezdu!

78:92 - Šesnaesti poen Novice Veličkovića

76:92 - Samardo Samjuels ublažava evidentan poraz svog kluba u Večitom derbiju

74:87 - Ročesti i pogodak za tri!

71:84 - Bjelica je nezaustavljiv! Ponovo pogađa za tri poena!

71:82 - Ročesti pogađa prve poene u drugom poluvremenu

70:79 - 24 poena Milka Bjelice! Nova trojka

68:76 - Dobar potez Veličkovića, lako je probio Lesora

Kraj treće četvrtine: 63:74 vodi Zvezda! Sjajna četvrtina Milka Bjelice koji predvodi svoj tim sa 19 ubačenih poena. U Partizanu najefikasniji je Miler sa 17 poena na utakmici. Očekuje nas poslednjih deset minuta Večitog derbija.

Na tribinama su i Everton, Kosović i Vlahović...

61:72 - Ponovo Bjelica uspešan

59:70 - Petnaest poena Bjelice

57:66 - Veličković siguran sa linije slobodnih bacanja

55:64 - Vilijams-Gos pogađa iz okreta preko Dangubića

53:62 - Veličković pogađa za 2, iako je Lesor udario "bananu", lopta je već bila u silaznoj putanji

47:60 - Crveno-beli nastavljaju da podižu svoju prednost

44:58 - Bjelica se sjajno snalazi u reketu

42:56 - Pero Antić i njegova nova trojka

Kraj prvog poluvremena: 42:53 za Crvenu zvezdu!

Zvezda je stekla prednost najviše zahvaljujući šutu van linije 6,75. Zvezda je pogodila osam trojki iz 15 pokušaja. Partizan se najviše oslanjao na Amerikance. Miler i Vilijams Gos su zbirno postigli 22 poena. Kod gostiju najefikasniji je Bjelica, Ročesti i Feldin su dodali po devet. Važnu rolu imao je i Lesor sa osam.

21:29 - Nova trojka Ročestija!

Kraj prve četvrtine: Zvezda posle prvih 10 minuta vodi rezultatom 26:21. Vrlo zanimljiv prvi period igre uz čak pet trojki crveno-belih i nekoliko atraktivnih zakucavanja. Feldin i Lesor su sa 6 poena najefikasnija pojedinca na meču.

3:8 - Pogađa Ročesti za tri poena

2:3 - Feldin pogađa za tri, Gos za dva! Očekuje nas sjajan derbi!

21:00 - Meč je počeo

20:35 - Igrači oba kluba su izašli na zagrevanje

20:30 - Još malo atmosfere pred Večiti derbi! Delije su pristigle u Pionir i zauzele svoj dobro poznati sektor

20:10 - Pogledajte atmosferu iz Hale Pionir skoro sat vremena pred početak utakmice:

BONUS VIDEO: Tavamba posle meča sa Skenderbegom