Valensija razmontirala Sevilju, Katai ponovo dobio šansu u dresu Alavesa, Barsa do pobede uz pomoć sudija! (VIDEO)

primera, 9. kolo

Posle šeste pobede u prvenstvu Valensija je druga na tabeli sa 21 bodom

Fudbaleri Valensije pobedili su na svom terenu Sevilju sa 4:0, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Valensija je povela u 43. minutu golom Gonsala Gedeša, a prednost je udvostručio Simone Zaza u 51. minutu. Treći gol postigao je Santi Mina u 85, a konačan rezultat postavio je Gedeš, svojim drugim golom na utakmici u drugom minutu nadoknade vremena.

Grobarima će ospice da izađu kada vide kakav je gol postigla Barselona! (VIDEO)

Valensija je jedna od tri neporažene ekipe u španskom prvenstvu, pored Barselone i Atletiko Madrida.

Posle šeste pobede u prvenstvu Valensija je druga na tabeli sa 21 bodom i ima bod manje, ali i utakmicu više od vodeće Barselone, kao i četiri boda više uz utakmicu više od trećeplasiranog Real Madrida.

Betis je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone i pobedio je Alaves sa 2:0. Strelci su bili Sanabrija u 13. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksis autogolom u 75. minutu.

Aleksandar Katai ušao je u igru u 76. minutu umesto Maripana.

Betis je sada na petoj poziciji sa 16 bodova, a Alaves je pretposlednji sa samo tri boda.

Nešto ranije, Levante i Hetafe su odigrali 1:1...

U poslednjem meču dana Barselona je savladala Malagu na svom terenu sa 2:0 uz veliku sudijsku pomoć.

Lukas Dinj je centrirao iza linije gol auta Deulofeuu koji je pogodio u drugom minutu, da bi konačan rezultat postavio Andres Inijesta u 56. minutu.