Efes iznenadio prvaka Evrope! Štimac i Gudurić solidni! (FOTO) (VIDEO)

SPEKTAKL

Izuzev rezultatske klackalice u prvoj četvrtini, domaćin je bio u prednosti najvećim delom utakmice...

Objavljeno: 18:24h

Košarkaši Efesa savladali su tim Fenerbahčea u drugom kolu turskog šampionata rezultatom 84:80.

TEOMANIJA SE NASTAVLJA: Potez srpskog mađioničara NAJBOLJI u NBA predsezoni! (VIDEO)

Izuzev rezultatske klackalice u prvoj četvrtini, domaćin je bio u prednosti najvećim delom utakmice i zasluženo je ekipa za koju nastupa Vladimir Štimac slavila protiv gostujućeg tima čiji su članovi Marko Gudurić i Nikola Kalinić.

Imao je Efes i maksimalnih plus 14 (58:44) u trećoj, pa 73:60 sredinom poslednje četvrtine i onda je četa Željka Obradovića počela da topi minus malo po malo za zanimljivu završnicu.

Tako je dva minuta pre kraja bilo samo jedan razlike, 76:75, i onda je snažni centar Brajan Danston pokupio dva promašaja saigrača i sa četiri vezana poena odmakao Efes na 80:75 na početku poslednjeg minuta, što je bilo dovoljno za trijumf.

Štimac i Gudurić su postigli po 8 poena, ali iskusniji član reprezentacije je više zadovoljniji od mlađeg Gudurića.