Košarkaš Zvezde potpisao za FMP na četiri godine! (VIDEO)

stopama mnogih drugih

Mladi košarkaš će iskustvo u seniorskoj košarci sticati u predgrađu

Dosadašnji košarkaš Crvene zvezde i juniorski reprezentativac Srbije Aleksa Uskoković potpisao je četvorogodišnii ugovor sa FMP-om, saopštio je klub iz Železnika.

Aleksa Uskoković je rođen 30. avgusta 1999. godine u Beogradu, prošao je sve mlađe selekcije Crvene zvezde, a u sezoni 2015-16. bio je jedan od najzapaženijih igrača juniorske selekcije na završnom turniru Evrolige u Berlinu gde su crveno-beli stigli do finala.

U narednoj sezoni, prebačen je u juniorski sastav crveno-belih sa kojim je osvojio nacionalno prvenstvo i obezbedio novi plasman na završi turnir Evrolige.

On je na kvalifikacionom turniru u Beogradu u februaru odličnim igrama zaslužio naslov MVP-ja turnira.

Kruna sezone bio je nastup za juniorsku selekciju Srbije na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj s kojom je, kao kapiten, osvojio zlatnu medalju, navodi se u saopštenju FMP-a.

BONUS VIDEO: Mačvan pred odlazak na Eurobasket