ŠTETA! Srpski "studenti" ostali bez medalje na Univerzijadi!

Ipak, bravo od nas!

S obzirom na to koliko desetkovani su otišli na takmičenje, i četvrto mesto je OGROMAN uspeh

Poslednjeg dana 29. letnje Univerzijade koja se održava u Kineskom Tajpeju košarkaška reprezentacija Srbije igrala je za bronzano odličje. Protivnik reprezentacije Srbije bila je selekcija Letonije koja je u borbi za bronzano odličje slavila rezultatom 81:74 (14:20, 12:15, 25:13, 30:26). Srbija je odlično otvorila utakmicu, do poluvremena je imala rezultatsku prednost ali je posle pogotka Nikole Pavlovića na startu trećeg kvartala usledio odgovor Letonaca. Protivnik je napravio seriju 8:0 i smanjio na 37:34 nakon čega je ubrzo usledio i kompletan preokret. Agresivna igra u odbrani u kombinaciji sa dobrim procentima u šutu doneli su Letoncima preokret, a sa pet trojki na startu poslednje četvrtine rival je zacementirao pobedu. SRBIJA: Jovanović 5, Brkić 10, Tejić 15, Nenadić 21, Veljković, Pavlović 6, Đoković 17, Nikolić, Šarenac, Topalović, Vraneš, Matić. LETONIJA: Birkans 9, Jaunzems 19 , Ozolinkevičs, Berzins 18, Krumins 8, Plavnieks 19, Rekis 3, Sipolnis, Minajevs 1 , Eiduks 4, Lasenbergs Srbija je na Univerzijadu otišla u desetkovanom sastavu i zbog toga i četvrta pozicija predstavlja uspeh na kojem treba čestitati stručnom štabu i igračima.