Zvezda se mučila, ali je uspela da slomi Megu, Partizan očitao lekciju iz košarke nejakom Spartaku! (FOTO)

superliga, 11. kolo

Očekivan sled 11. kola Superlige Mega Leks- Crvena zvezda 67:73, Partizan- Spartak 100:80

Objavljeno: 22:42h

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana uspeli su da na trijmfalan način nastave takmičenje u Superligi.

Crveno- beli su pobedili Mega Leks u gostima rezultatom 67:73, dok je Partizan savladao Spartak iz Subotice ubedljivo 100: 80. Zvezdu je do pobede predvodio Stefan Jović sa 20 poena i osam asistencija, dok je Luka Mitrović dodao 13. U ekipi Mega Leksa najefikasniji je bio Kostja Mušidi sa 16 poena, a po 12 su postigli Radoslav Spasojević i Jovan Novak.

Crveno-belima je ovo 10. pobeda u prvenstvu Srbije, pa se tako nalazi na deobi prvog mesta s Partizanom, dok je Mega četvrta sa šest pobeda i pet poraza. Mega je bolje počela utakmicu, povela je sa 11:5 predvodjena Radoslavom Spasojevićem, ali je Zvezda preokrenula serijom 10:0, da bi domaćin u završnici tog dela igre ipak iskontrolisao situaciju i na pauzu otišao u prednosti. Zvezda je predvodjena Stefanom Jovićem uspostavila kontrolu u drugoj četvrtini, došla do preokreta i postepeno povećavala prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i sedam poena 33:26, ali je Mega do poluvremena uspela da dodje do zaostatka od četiri poena.