POBEDILI ONDA KADA NE TREBA: Crno-beli se trijumfom OPROSTILI od Evrolige!
Košarkaši Partizana i Valensije, Foto: Starsport©

34. kolo evrolige

Objavljeno: 22:59h
Završeno
22:22h

Partizan je savladao Valensiju 79:66 u okviru poslednjeg 34. kola regularnog dela Evrolige.

Parni valjak je imao vođstvo od 8:2 na početku utakmice, ali je ekipa iz Španije odigrala bolje u nastavku i došla do šest poena prednosti nakon prve četvrtine.

Početak druge četvrtine, išao je u korist Partizana, ali do određenog perioda.

Crno-beli su dominirali i u odbrani i u napadu.

Parni valjak je držao prednost do dva minuta pred kraj prve četvrtine, a onda sledi totalni pad u igri ekipe Željka Obradovića.

Valensija uspeva da iskoristi loš period crno-belih i na poluvreme ode sa prednošću od šest poena razlike.

Treća četvrtina je donela je novu dramu.

Crno-beli su u nekoliko navrata ''prosuli'' poene, Valensiju je to držalo u meču i ekipa iz Španije je konstantno disala za vratom Parnom valjku.

Ipak, tim Željka Obradovića uspeva da se odlepi pred kraj treće četvrtine i istu završi sa šest poena prednosti, koja je u tom trenutku bila najveća na meču.

Poslednja deonica bila je napeta za obe ekipe i donela je novu neizvesnost.

Partizan je držao prednost, ali je na polovini četvrtine pao u igri i dozvolio rivalu da se približi.

Ipak, crno-beli uspevaju pred kraj meča da se izbore sa velikim pritiskom Valensije i pobede sa dvocifrenom razlikom.

U Partizanu je najefikasniji bio Džejms Naneli koji je postigao 19 poena, dodao dva skoka i četiri asistencije.

Sjajni Džejlen Smit ga je pratio sa 15 poena, pet skokova i dve asistencije.

Kevin Panter je zabeležio 12 koševa, dva skoka i pet asistencija.

U gubitničkoj ekipi, najviše se istakao Semi Odželeje koji je meč završio sa 17 poena, četiri skoka i dve asistencije.

Džejlin Smit, Džejlen Smit, Zek Ledej, Aleksa Avramović, KK Partizan, Evroliga

Zapaženu partiju je imao i Harper koji je upisao 13 poena, dodao dva skoka i imao četiri asistenije.

Tim Željka Obradovića je na kraju takmičenja imao učinak 16-18, ali je ostao prvi ispod crte za doigravanje.

Crno-beli se sada okreću plej-ofu Aba lige, a Igokea će im biti prva prepreka za pohod ka tituli.

22:00h

Četvrta četvrtina:

Kraj meča, pobeda Partizana 79:66.

10.minut - Poeni Kaminskog na asistenciju Smita.

9.minut - bez poena na obe strane.

8.minut - Smit postiže tri poena na asistenciju Avramovića. Vodi Partizan 75:64.

Loš napad Partizana, crno-beli nisu uspeli da šutnu na vreme.

7.minut - Trojka Smita, njegova četvrta, vodi Partizan 72:61.

6.minut - bez poena.

KK Partizan, Evroliga, Džejms Naneli

Odlična odbrana Smita, Ponitka poentira u kontri zakucavanjem.

5.minut - Partizan gubi posed, loša lopta Kaminskog za Ponitku.

Harper postiže dva poena iz teške pozicije preko Smita.

4.minut - Ponitka prislanja loptu u koš. Vodi Partizan 67:57.

3.minut - Naneli postiže trojku. Vodi Partizan 65:54.

KK Partizan, Evroliga, Džejlin Smit, Džejlen Smit, Džered Harper

Odlično protrčavanje Ponitke, faul nad Mateušom za dva slobodna bacanja. Ponitka 2/2.

2.minut - Poentira Dejvis preko Kaminskog.

1.minut - Faul Dejvisa u odličnom prodoru Nanelija, dva bacanja. Naneli 2/2.

21:35h

Drugo poluvreme

Treća četvrtina:

Naneli tri poena, za kraj treže četvrtine. Vodi Partizan 58:52.

10. De Lareja gubi gazi aut liniju, odlična odbrana Partizana.

Naneli dva poena, asistencija Ponitke. Vodi Partizan 56:50.

Faul Kamisnkog nad Harperom. Harper slobodna bacanja 1/2.

Slobodna bacanja Naneli. Naneli 2/2.

9.minut - Faul Hartera nad Nanelijem, slobodna bacanja Naneli, 1/2.

Naneli pogađa za tri, vodi Partizan 51:49.

KK Partizan, KK Valensija, Evroliga, Kris Džons, Kris Džouns, Aleksa Avramović

Džejlen Smit igra odličnu odbranu na meču.

8.minut - Faul u napadu De Larea, odlično se postavio Smit.

Stiže kazna Valesnije. Odželej u kontri postiže dva poena.

7.minut - Partizan opet prosipa posed.

Naneli seče loptu na liniji dodavanje. Lopta i dalje za Valensiju.

6.minut - Naneli sa poludistance postiže dva poena.

5.minut - Arostegi upisuje dva poena. Vodi Partizan 46:44.

KK Partizan, KK Valensija, Evroliga, Džejlin Smit, Džejlen Smit

Kaboklo se prošetao kroz reket Valensije, upisuje dva poena na obruču.

4.minut - Andreson dva poena.

3.minut - Džouns dva poena. Uzvraća Kaboklo, dva poena.

Faul Ruiversa nad Panterom. Dva slobodna bacanja za Pantera. Panter 2/2.

2.minut - Smit ubacuje tri poena.

1.minut - Kaboklo ne uspeva da pogodi preko Ruiversa.

20:53h

Druga četvrtina:

Harper postiže dva poena, vodi Valensija na kraju prvog poluvremena 37:35.

Laki poeni Dejvisa u kontri, izjednačenje 35:35.

10.minut - Smit skok u napadu, posed za Partizan. Odličan Smit na ovom meču.

KK Partizan, KK Valensija, Evroliga, Mateuš Ponitka

Odlična odbrana Smita, i dalje posed za Valensiju.

Partizan traži tajmaut. Vode crno-beli 35:33.

9.minut - Kaboklo pravi faul i zaustavlja lake poene Odželeja. Odželej slobodna bacanja 2/2.

Harper fauliran, slobodna bacanja 2/2. Vodi Partizan 35:31.

8.minut - Panter krade živu loptu, asistira Avramoviću za dva poena plejmejkera Partizana.

Odlična igra Partizana, napravili su seriju 9:0. Valensija primorana da zatraži tajm-aut.

7.minut - Odlična odbrana Smita, seče napad Valensije.

Panter u kontri, dva poena. Serija crno-belih od 7-0. Vodi Partizan 31:29.

6.minut - Kontra Partizana, Avramović asistira za Smita, Smit postiže tri poena.

Panter postiže dva poena sa poludistance.

5.minut - Harper fauliran od strane Avramovića u poslednjim sekundama napada. Slobodna bacanja Harper 2/2.

KK Partizan, KK Valensija, Evroliga, Brendon Dejvis, Kevin Panter

Nesportski faul Ponitke.2/2 Puerto, lopta sa strane za Valensiju.

4.minut - Dva poena Kevina Pantera sa poludistance.

Faul nad Panterom, dva slobodna bacanja, Panter 2/2.

3.minut - Skok u napadu Ruiversa, postiže dva poena, vodi Valensija 23:20.

2.minut - Odličan prodor Avramovića, postiže dva poena, tajm-aut Valensije.

1.minut - Smit postiže trojku na asistenciju Pantera.

20:13h

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine, vodi Valensija 21:15.

10.minut - Loša napadačka igra obe ekipe. Bez poena.

Harper u kontra napadu postiže dva poena, vodi Valensija 21:15.

9.minut - Odželej postiže dva poena uz faul Ledeja, slobodno bacanje 1/1.

Ledej postiže tri poena na asistenciju Nanelija.

8.minut - Tajm-aut. Vodi Valensija 14:12.

7.minut - Ponitka posle ofanzivnog skoka u napadu, lako poentira na obruču .

Odželej u kontri postiže dva poena, nakon promašenog zicera Kaminskog.

Frenk Kaminski dva slobodna bacanja 1/2.

6.minut - Valensija pravi seriju 8-0 i vodi 10:8.

5.minut - Harper beži Anđušiću i postiže dva poena. Vodi Partizan 8:5.

Avramović pravi korake, napad za Valensiju.

4.minut - Avramović postiže dva poena odličnim prodorom.

3.minut - Faul u napadu Arostegija, dobro se u odbrani postavio Anđušić.

Slobodna bacanja Zek Ledej 2/2.

2.minut -  Valensija postiže svoje prve poene na meču, Ruivers postiže dva poena iz kontre.

Avramović u kontri dva poena.

1.minut -  Partizan otvara meč poenima Nanelija.

18:18h

Košarkaši Partizana od 20:30 časova dočekuju Valensiju u okviru poslednjeg regularnog 34. kola Evrolige.

Crno-beli na ovoj utakmici neće imati nikakav rezultatski značaj, jer su izgubili šansu da se domognu plej-ina.

Parni valjak će imati priliku da se pobedom oprosti od ove sezone u elitnom takmičenju.

Crvena zvezda nije uspela da pomogne crno-belima i ostavi ih u životu, jer je u četvrtak ubedljivo poražena od Efesa 100:55.

Sa druge strane, Valensija je davno izgubila šansu da se plasira među 10 najboljih ekipa u Evroligi.

Na ovom meču, Partizan neće moći da računa na Pi Džej Doužera i Ognjena Jaramaza.

Sa druge strane, Valensija će biti uskraćena za Alfa Kabu, kao ni Demijena Inglisa, a zna se od ranije da ne igraju ni Kevin Pengos, ni Bubakar Ture.