POMRAČENJE PARTIZANA U ARENI: Vilijams-Gos SRUŠIO crno-bele, prokockana OGROMNA ŠANSA
Partizan - Olimpijakos, Foto: Starsport©

32. kolo evrolige

Objavljeno: 22:44h
Završeno
22:29h

Košarkaši Partizana su poraženi od ekipe Olimpijakosa rezultatom 69:74, u okviru 32. kola Evrolige.

Ovim su ugrozili mesto u plej-inu i ostali na skoru od 14-18, pa će strepeti u naredna dva kola u Berlinu protiv Albe, a potom protiv Valensije u Beogradu.

Imali su crno-beli +13 na startu poslednje četvrtine, ali sve se raspalo u samo nekoliko minuta.

Tokom trideset minuta su izabranici Željka Obradovića bili bolji rival, ali po ko zna koji put ove sezone su jeftinim greškama dozvolili protivnicima da se vrate u meč, a potom i preokrenu.

KK Partizan, KK Olimpijakos, Evroliga

Pravili su Bruno Kaboklo i Kevin Panter tokom prvog poluvremena, sjajno su skakali košarkaši Partizana, ali Olimpijakos je pokazao zašto je jedan od favorita za osvajanje Evrolige.

Nisu briljirali ove večeri igrači Jorgosa Barcokasa, ali su pametnom i strpljivom igrom uspeli da nadoknade dvocifreni zaostatak, a potom i prelome meč u svoju korist.

Ono što zabrinjava je nervoza košarkaša Partizana upravo u ključnim momentima, a verovatno ćemo o tome više čuti na konferenciji za medije.

Apsolutni heroj pobede Olimpijakosa je bio Najdžel Vilijams-Gos koji je blistavu partiju najavio nestvarnim trojkama na isteku prve i druge četvrtine, a potom je u samom finišu preuzeo lidersku ulogu i doneo pobedu svom timu.

Najefikasniji je bio Najdžel Vilijams Gos sa 17 poena, uz tri skoka i tri asistencije, dok ga je pratio Papanikolau sa 13 poena, Vokap sa 11 i Kenan sa 10.

Kod Partizana je najbolji bio Kevin Panter sa 19 poena, Frenk Kaminski je dodao 14 uz sedam skokova, dok je 13 poena dao Bruno Kaboklo uz osam skokova.

22:24h

40. minut - Poeni Fala pod košem. Novi protraćen napad crno-belih, a onda Vilijams Gos ide na liniju slobodnih bacanja 69:74

Kraj meča!

22:21h

39. minut - Sada i faul za Kabokla koji pravi pri skoku. Larencakis siguran sa linije penala.

Doužer pogađa važan šut. Larencakis ponovo na linije penala.

Sjajan potez Kaimisnkog za potpuni egal 69:69

22:18h

38. minut - Biće drame! Faul u napadu za Larencakisa. Konačno poeni Pantera.

Istekao je napad Olimpijakosa, lopta je za Partizan.

Vokap poentira posle ukradene lopte 65:66

22:14h

37. minut - Kakav propust odbrane Partizana. Olimpijakos preuzima vođstvo posle poena Papanikolaua.

Nova greška i novi poeni za Olimpijakos 61:64

22:13h

36. minut - Novi poeni za sjajnog Vilijamsa Gosa 61:60

22:08h

34. minut - Koš uz faul za Vokapa! Serija Olimpiajakosa 11:0.

Konačno poeni Partizana, sjajni Kaboklo za Ponitku koji poentira u kontri - 61:58

22:08h

33. minut - Nova nestvarna trojka Vilijamsa Gosa! 59:55

22:05h

32. minut - Laki poeni, Papanikolau sam poentira pod košem. Nova izgubljena lopta za Partizan. 59:52

22:01h

31. minut - Serija Olimpijakosa 4:0, Obradović odmah reaguje! 59:50

21:56h

30. minut - Promašuje Vilijams Gos šut za dva poena, ali Panter pravi faul i Olimpijakos će imati poslednji napad u ovoj četvrtini. Ipak, nisu uspeli gosti da izvedu loptu za pet sekundi, pa su crno-beli imali šansu koju koristi Kaminski. 59:46

21:55h

29. minut - Vilijams-Gos pogađa nestvaran šut preko ruke u poslednjoj sekundi! Uzvraća Panter ekpresno 54:44

21:54h

28. minut - Panter beleži novi poene 54:41

21:52h

27. minut - Sjajan prodor Doužera! Kenan pogađa za tri poena sa druge strane 52:41

21:49h

26. minut - Kaboklo atraktivno zakucava 50:38