Zvezda uz mnogo muke pobedila Sutjesku u Nikšiću i upisala osmi trijumf u ABA ligi! (FOTO)

ABA LIGA, 11. KOLO

Crveno-beli su na teškom gostovanju u Nikšiću uspeli da dođu do osme pobede ove sezone u ABA ligi, a savladana je domaća Sutjeska rezultatom 70:62
Objavljeno: 23:00h

Košarkaši Crvene zvezde su u okviru 11. kola ABA lige u Nikšiću savladali domaću Sutjesku rezultatom 70:62 (16:17, 20:15, 13:15, 21:15), i tako dospeli na drugo mesto, odmah iza vodeće Budućnosti. Ovo je crveno-belima osmi trijumf a Sutjeski osmi poraz u sezoni, te se crnogorska ekipa nalazi na poslednjem mestu jadranskog šampionata.

Prva četvrtina pripala je domaćinu, ali je Zvezda imala sedam poena prednosti u trećem minutu, da bi u preostalih sedam minuta postigla svega četiri poena. Druga deonica pripala je gostima iz Beograda iako je Sutjeska imala 21:16 u jednom trenutku, ekipa Dejana Radonjića se probudila i držala priključak do pred kraj poluvremena kada je i preokrenula rezultat na 30:29. Do kraja prvih 20 minuta, postignuti su poeni sa obe strane, te se otišlo na odmor sa samo poenom prednosti za branioca titule.
Treća četvrtina je kao i prva, pripala domaćinu ovog puta rezultatom 15:13, a u poslednjih 10 minuta, neizvesna borba je trajala do četiri minuta pred kraj. Kvalitetniji crveno-beli uspeli su na iskustvo da izbore tešku pobedu u Nikšiću, jer se igralo "poen za poen", a najbolji pojedinac Stefan Jović bio je odličan tokom čitavog susreta u kome je postigao 15 poena. Pratili su ga Tejić i Simonović sa po 11, dok je kod poražene ekipe najefikasniji bio Vranješ sa 14 i Pavlićević sa 10. Tako je Zvezda pred 4500 ljudi u Nikšiću savladala domaći tim koji je u jako teškoj situaciji sa novim porazom. Rezultati: Partizan - Tajfun 89:85 Olimpija - Mega Leks 89:99 Krka - Cibona 90:86 Igokea - Budućnost 76:86 MZT - Zadar 60:72 Metalac - Cedevita 79:81 Sutjeska - Crvena zvezda 62:70 Ovako izgleda tabela posle kompletiranog 11. kola.