MICIĆ DAO VIŠE OD POLA ŠARLOTOVIH POENA ZA POLUVREME! Vasa drugi strelac Hornetsa u porazu (VIDEO/FOTO)
Vasilije Micić (desno) na utakmici Orlanda i Šarlota, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Odlična partija Srbina

Veljko Petrović

Vasilije Micić bio je drugi strelac Šarlot Hornetsa u porazu od Orlando Medžika na gostovanju od 112:92 u NBA ligi.

Popularni Vasa je zanimljivo na poluvremenu imao više od pola poena svog tima jer je upisao 18, a čitava ekipa 32.

Vasilije Micić (levo) na utakmici Orlanda i Šarlota
Vasilije Micić (levo) na utakmici Orlanda i Šarlotafoto: Julio Aguilar / Getty images / Profimedia

Na kraju je Srbin završio sa 20 poena za 27 minuta na parketu, a imao je i po jednu asistenciju i skok. Šutirao je 8/10 iz igre i 2/3 za tri poena.

Domaćin je vodio 41 razlike pred kraj prvog poluvremena, a gostima je problem napravilo isključenje Davisa Bertansa u tom periodu.

Vasilije Micić (desno) na utakmici Orlanda i Šarlota
Vasilije Micić (desno) na utakmici Orlanda i Šarlotafoto: Julio Aguilar / Getty images / Profimedia

Letovanc je udario Džejlena Sagsa u lice, a sudije su pregledale snimak i presudile da je akcija bila "nepotrebna i preterana."

Aleksej Pokuševski igrao je 28 minuta, ali je imao samo tri poena i pet skokova i jednu asistenciju, a najbolji je bio Brendon Miler sa 21 poen.

Iza Micića po učinku, a da su bili dvocifreni ostali su Majls Bridžis sa 16 i Tre Man sa 11 poena.

Na drugoj strani Kol Entoni 21 poen, Safs 16, Bankero i Moric Vagner po 13, a Franc Vagner da manje.