MICIĆ NASTAVLJA DA BLISTA U DRESU HORNETSA: Micić najbolji strelac na utakmici (VIDEO/FOTO)
Vasilije Micić (levo) na utakmici Šarlot Hornetsa i Finiks Sansa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Finiks je krajem treće i početkom treće četvrtine imao najveću prednost od 25 poena i za domaćina nije bilo povratka

Objavljeno: 09:04h
Veljko Petrović

Vasilije Micić nastavio je sa odličnim partijama u dresu Šarlot Hornetsa pošto je bio najbolji strelac tima i prvi na utakmici uz Devina Bukera.

Srbin je upisao 21 poen za 31 minut kao starter, ali su Finiks Sansi slavili sa 107:96 na gostujućem parketu.

Vasilije Micić (levo) na utakmici Šarlot Hornetsa i Finiks Sansa
Vasilije Micić (levo) na utakmici Šarlot Hornetsa i Finiks Sansafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Vasa je za razliku od Bukera imao šest šuteva manje i pogađao je sa mnogo većim procentom uspešnosti, a dodao je i tri asistencije i jedan skok.

Finiks je krajem treće i početkom treće četvrtine imao najveću prednost od 25 poena i za Šarlot nije bilo povratka.

Micića je najbolje ispatio Grent Vilijams sa 20 poena, Majls Bridžis imao je 17 i 10 skokova, a 14 poena dodao je Brendon Miler.

Na 12 je stao Tri Men, a Aleksej Pokuševski je za 16 minuta upisao četiri poena, pet skokova i tri asistencije.

Aleksej Pokuševski (levo) na utakmici Šarlot Hornetsa i Finiks Sansa
Aleksej Pokuševski (levo) na utakmici Šarlot Hornetsa i Finiks Sansafoto: Jacob Kupferman / Getty images / Profimedia

Na drugoj strani Devin Buker 21 poen i 11 asistencija, Grejson Alen 17, Bredli Bil 15, a Erik Gordon 14 pena.

Na 13 je stao Kevin Durent, dok je Jusuf Nurkić došao do dabl-dabl učinka sa 13 poena i 21 skokom.