DEBAKL ZVEZDE U MONAKU: Crveno-beli se držali tri četvrtine, pa uveličali Džejmsovu žurku
Duel Džejmsa i Jaga, Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia

28. kolo evrolige

Objavljeno: 21:11h
Završeno
21:01h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi na gostovanju Monaku sa 98:80, u okviru 28. kola Evrolige.

Crveno-beli su se dobro držali tokom tri četvrtine, da bi u poslednjoj doživeli debakl.

Na pravi način su izabranici Janisa Sferopulosa ušli u meč na obe strane terena, ali su Monakovi individualci bili na visini zadatka.

Prvo poluvreme je prošlo u znaku Majka Džejmsa koji je postao najbolji strelac u istoriji Evrolige, pa je duel na kratko prekinut kako bi se upriličila ceremonija.

Ponovo je Zvezda igrala promenljivu košarku, a sudijski kriterijum joj nikako nije išao u prilog, pošto im je dosuđen ogroman broj faulova, što su domaći znali da iskoriste.

Nekoliko minuta dobre košarke, pa kolaps, tako bi se mogla opisati večerašnja igra Zvezde, što se donekle može preslikati i na čitavu evroligašku sezonu.

Dobro su košarkaši Zvezde otvorili i treći period, Jago i Mitrović su imali blistave momente, ali to nije bilo dovoljno.

Obradović je iskoristio sve raspoložive snage i pokazao kakvim igračkim kadrom raspolaže. S druge strane, Sferopulos je bio limitiran, što zbog izostanka igrača, tako i zbog problema sa faulovima.

U trećem periodu „eksplodirali“ Okobo i Hol, na šta crveno-beli nisu imali odgovor. U četvrtoj su košarkaši Monaka na čelu sa Džejmsom bili nezaustavljivi.

Rekorder Džejms je bio najefikasniji na meču sa 20 poena, po 14 su ubacili Eli Okobo i Donatas Motejunas, dok je 12 dao Džeron Blosomgejm.

Luka Mitrović je na drugoj strani imao dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova, pratio ga je Jago sa 16, Gedraitis sa 13 i Bolomboj 12.

Crvena zvezda je nakon novog poraza ostala na 16. poziciji Evrolige, dok je Monako trenutno 3.

21:00h

40. minut - Težak poraz Zvezde u Monaku - 98:80

20:59h

39. minut - Novi poeni za Džejmsa 78:76

20:56h

38. minut - Sudije su umrtvile utakmicu. Zvezda pred novim porazom 94:76

20:52h

37. minut - Jago završava meč zbog pet faulova 91:75

20:49h

36. minut - Poeni Gedraitisa. Džejms pogađa trojku 89:73

20:45h

35. minut - Sjajan potez Jaga koji pogađa uz faul. Braun poentira pod košem 86:71

20:42h

34. minut - Monstruozno zakucavanje Hola! 82:66

20:40h

33. minut - Novi poeni za Mitrovića. Nova trojka za Monako. Hanga pogađa posle prodora 80:66

20:38h

32. minut - Nova trojka Okoba za veliku prednost domaćih! Bolomboj siguran sa linije penala. Blosomgejm pogađa flouter 77:62

20:36h

31. minut - Okobo pogađa za tri poena, raste prednost Monaka! 72:60

20:33h

30. minut - Hol nastavlja seriju Monaka! Poeni Lazarevića, pa novi poeni Hola. Kraj treće četvrtine! 69:60

20:30h

29. minut - Crveno-beli ne koriste nekoliko napada, što Monako kažnjava 65:58

20:27h

28. minut - Dialo polovičan sa linije penala. Novi neiskorišćen napad Zvezde, a potom i novi faul Mitroviću. Gilespi polovičan sa linije penala 61:58

20:25h

27. minut - Sjajni Lazić pronalazi Gilespija koji poentira! Laki poeni za Hola sa druge strane 59:57