ALEKSA AVRAMOVIĆ NIJE SAMO HEROJ SRBIJE, VEĆ I PARTIZANA: Sasuo Efesu 30 poena za korak bliže cilju
Kevin Panter na meču sa Efesom, Foto: Starsport©

27. kolo evrolige

Objavljeno: 23:27h
Završeno
22:20h

Košarkaši Partizana su zabeležili jako važnu pobedu pred svojim navijačima, pošto su savladali Efes sa 100:90, u okviru 27. kola Evrolige.

Apsolutni heroj pobede je bio neverovatni Aleksa Avramović koji je postigao 30 poena.

Crno-beli su tako ostali u igri za plej-in Evrolige, ali ih u nastavku sezone očekuje još dosta izazova.

Gledali smo jako sadržajan meč od samog starta. Igralo se brzo, uz dosta atraktivnih poteza i sa visokim procentom šuta sa distance.

KK Partizan, Kevin Panter, KK Efes

Najbolji šuteri timova su na dobar način otvorili utakmicu, a borba se rasplamsala i ispod koša.

Efes je vodio tokom većine prvog poluvremenu, ali se odmer snaga promenio u drugih dvadeset minuta igre.

Zek Ledej i Aleksa Avramović su pravili raziliku, ali su Plajs i Klajburn sa druge strane imali odgovor.

Jako važan detalj je partija pomalo zaboravljenog Danila Anđušića koji je pogodio dve važne trojke kada se lomio meč, ali i odradio sjajan posao u odbrani.

Poslednja deonica je protekla potpuno u svetlu sjajnog Avramovića koji se vratio sa reprezentativne pauze u "snajperskom" raspoloženju.

KK Partizan, KK Efes, Evroliga

Najefikasniji kod Partizana bio je Avramović sa 30 poena, dva skoka i tri asistencije, pratio ga je Zek Ledej sa 21 poenom i osam skokova, a dvocifreni su bili Kevin Panter sa 16 i Danilo Anđušić 15 poena.

U redovima Efesa, Vil Klajburn je bio najefikasniji sa 17 poena i četiri skoka, pratio ga je Tibor Plajs sa 13, a dvocifreni su bili Šejn Larkin sa 11 poena, pet skokova i šest asistencija, kao i Tajrik Džouns sa 10 poena i četiri skoka.

Izmena: 23:26h
22:16h

40. minut - Avramoviću sve polazi za rukom koji pogađa uz faul. Partizan pred pobedom.

Anđušić donosi stotku Partizanu. Kraj meča100:90

22:12h

39. minut - Nestvarni Avramović pogađa novu trojku! Brajant vraća trojku. Neverovatni Avramović beleži nove poene, pa krade loptu i dodaje do Ledeja koji pogađa uz faul. Ipak ne važe poeni Zeka Ledeja. Bilo kako bilo pogađa sa linije penala 96:85

22:08h

38. minut - Avramović nastavlja da briljira, a onda izgubljena lopta Efesa. Poeni sa penala za Partizan, pa poeni za Brajanta sa druge strane 89:82

22:06h

37. minut - Plajs nastavlja da igra bez greške. Motivisani Ledej beleži nove poene 85:80

22:04h

36. minut - Strašna trojka Vila Klajburna! Sjajan potez Pantera koji pogađa sa poludistance uz faul. Neverovatni Avramović pogađa za 3 83:76

22:02h

35. minut - Ledej pogađa uz faul, jako važni poeni za Partizan! Sjajan potez Alekse 77:73

21:58h

34. minut - Poeni Larkina iz kontre! Poeni Vilisa za vođstvo Efesa 72:73

21:58h

33. minut - Ide nova trojka motivisanog Anđušića. Klajburn pogađa sa poludistance 72:69

21:53h

32. minut - Nesmotren potez Ponitke koji gubi loptu, a potom faul Anđušića koji je sprečio brze poene Efesa. Trener Efesa je tražio čelendž zbog eventualne nesportske i to će biti nesportska. Larkin siguran sa linije penala, a onda poeni za Bobuu. Zek Ledej efektno zakucava, ali uzvraća Džons 69:67.

21:52h

31. minut - Novi poeni za Klajburna. ali ide druga trojka Danila Anđušića. 67:61

21:46h

30. minut - Sjani Avramović nastavlja da zatrpava koš rivala. Danilo Anđušić pogađa jako važnu trojku za Partizan.

Kraj treće četvrtine 64:59

21:44h

29. minut - Efes stiže na samo posed zaostatka. Avramović polovičan sa linije penala 59:55

21:42h

28. minut - Novi poeni za Avramovića. Uzvraća Plajs sa druge strane 58:53

Izmena: 21:54h
21:38h

27. minut - Serija Efesa 7:0. Tajm-aut Obradovića! Ledej polovičan sa linije penala. Partizan je imao sreće, Larkin promašuje 56:51