VELIKI PREOKRET FINSKE! Danska ispustila pobedu!

U GRUPI SU SA SRBIJOM

Uzbudljiva utakmica

Košarkaši Finske su savladali Dansku na domaćem terenu, rezultatom 89:85, u okviru drugog kola grupe G kvalifikacija za Evrobasket 2025.

Podsetimo u ovoj grupi je i Srbija koja se sastaje sa Gruzijom u Tbilisiju.

Danci su odigrali fantastično prvo poluvreme i posle prvih 20 minuta stekli ogromnu prednost +18 (42:58), ali je Finska mnogo bolje zaigrala u nastavku, do kraja trećeg kvartala došla do izjednačenja (72:72), da bi u poslednjoj četvrtini načinila potpuni preokret

Najefikasniji kod pobednika bio je Jantunen sa 19 poena, Madsen 15, Mađuni je upisao 14, a Valtonen 13.

Dansku je predvodio Lundberg sa 25 poena, dok je Larsen postigao 20.

Naredni prozor kvalifikacija je tek u novembru, kada će Finska odmeriti snage sa Gruzijom na domaćem terenu, a Danska dočekati Srbiju.

Nakon dva kola obe reprezentacije imaju po jednu pobedu i poraz.