Velika drama u Čačku, Dinamik nikada nije bio bliži pobedi u Superligi!

Superliga, 4. kolo

Dve veoma zanimljive utakmice viđene su u elitnom rangu srpske košarke

Košarkaši FMP-a pobedili su u gostima Dinamik sa 79:72 u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije. Trijumf je upisao i Borac, koji je na domaćen terenu savladao Vršac sa 75:74.

FMP je bolje započeo duel sa Dinamikom i prvu četvrtinu okončao rezultatom 24:13. Tim trenera Miroslava Nikolića se trgao u sledećoj deonici i smanjio minus - 24:16.

Preokreti na Dorćolu su viđeni i u drugom poluvremenu. Kako je završio drugu četvrtinu, tako je Dinamik nastavio u trećoj i dobio je sa 22:15. Međutim, gosti iz Železnika su uzvratili u poslednjih deset minuta. Kad su u 35. minutu izjednačili, pa u sledećem poveli sa 65:64, do kraja nisu ispuštali vođstvo. Na kraju bilo je 79:72 za FMP.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bolden sa 15 poena, uz čak 17 skokova. Lazarević je dodao 14 poena i osam uhvaćenih lopti. Ljubičić je zabeležio 13 poena, Davidovac 12, a Čović 11 uz pet asistencija.

Dinamik je predvodio Gavrilović sa 18 poena. Stevanović je dodao 14, uz katastrofalan učinak za tri poena (2/11), a Čakarević je upisao 10 peona.

U drugoj utakmici, Borac je slavio nad Vršcem posle velike drame rezultatom 75:74.