BRIZUELA NAPUNIO KOŠ ZVEZDE: Crveno-beli bez čuda protiv Barselone!

evroliga

Objavljeno: 23:13h
Završeno
21:55h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u "Štark areni" od Barselone rezultatom 85:76 u okviru 25. kola Evrolige.

Crveno-beli sada imaju skor od deset pobeda i 15 poraza, dok je španski velikan na 17 trijumfa i osam neuspeha.

Gosti su odlično otvorili meč, dobro su šutirali i stekli su prednost od 17:10. Na teren je potom ušao Miloš Teodosić i razmrdao je Zvezdu koja je uspela da smanji na 18:17 do kraja prvog perioda.

Usledila je dominacija gostiju, Dario Brizuela se razgoropadio, pogađao je sve što je mogao, i Barsa je ubrzo imala prvu dvocifrenu prednost.

Laprovitola je potom pogodio trojku sa osam metara, a sjajnu sekvencu imao je Jan Veseli, pa su gosti na poluvremenu vodili rezultatom 45:32.

Odmah na startu treće deonice gosti su stigli do +17. Nikako Zvezda nije mogla da priđe rivalu, koji je za svaki nalet domaćina imao pravi odgovor, pa je tim Rođera Grimaua posle 30 minuta igre vodio rezultatom 64:51.

Lako je Barselona ponovo stigla do +17, ali Zvezda se nije predavala. Uspela je Zvezda serijom 7:0 da stigne do 70:60, ali je čudesni Brizuela pogodio novu trojku i odbio nalet.

Do kraja meča domaćin je uspeo da ublaži poraz, pa je Nedovićevom trojkom sa preko devet metara meč završen rezultatom 85:76 za goste.

Nemanja Nedović je imao 21 poen, Jago 13, Bolomboj 12. Kod pobednika Brizuela 20, Veseli 16, Laprovitola 12, Jokubaitis i Parker po 9.

Izmena: 23:13h
21:31h

IV ČETVRTINA

10. minut - Jago nije ubacio trojku, Laprovitola jeste dvojku. Pogodio je Jago za dva. Smart precizan posle promašaja Ernangomeza. Sad je precizan Ernangomeu. Smart je ostao sam i ubacio trojku (71:79). Laprovitola pogađa za dva. Jago dobija dva penala, Laprovitolin faul. Brazilac oba promašuje, pa i Smart trojjku. Kalinić poentira, uzvraća Smart. Novi poeni Veselog, Nedović ubacuje dugu trojku, Barsa odnosi pobedu rezultatom 85:76.

7. minut - Nekoliko loših napada. Jago dobija faul od Veselog i pogađa oba penala. Fauliran je Laprovitola, pogodio je oba penala. Lep prodor i pogodak Nedovića, ima 18 poena. Nije pogodio trojku Kalinić. 64:75.

5. minut - Gilespi ispravlja promašaj Nedovića. Brizuela ponovo za tri, šesta trojka. Greške na obe strane, pa očajan šut Gilespija. 60:73.

3. minut - Veseli je fauliran pri pokušaju zakucavanja od strane Davidovca. Bivši košarkaš Partizana pogađa oba penala. Greši Teodosić još jednom. Satoranski se snašao i pogodio sa poludistance. Laki poeni Jaga, pa brza greška gostiju. Trojka Jaga, Zvezda se ne predaje. Tajm-aut Grimau. 58:70.

Nikola Kalinić i Vili Ernangomez u diskusiji
Nikola Kalinić i Vili Ernangomez u diskusijifoto: Tamara Trajković/Espreso

1. minut - Poslednjih deset minuta krenili su nesportskim faulom Veselog nad Tobijem, ali Amerikanac promašuje oba penala. Iz velike daljine promašuje Teodosić za tri poena. Jokubaitis se lepo snašao i pogodio. Tajm-aut Sferopulos. Tobi je precizan. 53:66.

20:59h

III ČETVRTINA (19:19)

10. minut - Nedović još jednom promašuje trojku. Sudije posle gledanja snimka daju loptu Zvezdi. Teodosićev promašaj za tri ispravio je Gedraitis. Tajm-aut Rođer Grimau. Promašio je Jokubaitis, a Nedović poentira. Još jedan loš napad gostiju,ali Nedović to ne uspeva da kazni. Promašaj Kalinića sada iz dobre situacije. Nedović dobija rampu, a Jokubaitis do kažnjava trojkom. Greši sada Nedović, pa penali za Ernangomeza posle faula Gedraitisa, pogodio je prvo, a potom i drugo bacanje. Kakav alej-up i kucanje Bolomboja na dodavanje Hange. Para nije pogodio trojku. Barselona posle tri četvrtine vodi rezultatom 64:51.

Jago Dos Santos i Nemanja Nedović
Jago Dos Santos i Nemanja Nedovićfoto: Tamara Trajković/Espreso

7. minut - Peta trojka Brizuele iz isto toliko pokušaja. Nedović vraća trojku. Istrkao je napad gostiju sada. Gedraitis ne pogađa za tri, pa faul Hange nad Parkerom. Džabari pogađa samo drugi penal. Laki poeni Nedovića. Težak promađaj Ernangomeza. 45:59.

5. minut - Satoranski nije pogodio zicer, na drugoj strani kucanje Bolomboja. Lepo se snašao Kalinić sada i postigao četvrti poen. Gedraitis nije pogodio za tri, a nije nie Satoranski. Poeni Hange, tek prvi na meču. Veseli ponovo precizan. pa loš napad Zvezde. 40:55.

3. minut - Greši Bolomboj sada. Parker ponovo pogađa, sada iz teške pozicije. Još jedan promašaj Nedovića. Prvi poeni Kalinića, tajm-aut Sferopulos. Hanga neprecizan za tri. Kalinić je nekako iznudio dva penala, ali je promašio oba. Nedović će dobiti dva penala, pogađa oba. 36:51.

Luka Mitrović i Jan Veseli u duelu
Luka Mitrović i Jan Veseli u duelufoto: Tamara Trajković/Espreso

1. minut - Počelo drugo poluvreme. Parker nije pogodio trojku. Bolomboj se snašao i pogodio uz dosta problema. Parker kažnjava lošu odbranu crveno-belog tima. 34:47.

20:22h

II ČETVRTINA (15:27)

10. minut - Tobi nije pogodio, a potom je faulirao Veselog. Veseli je pogrešio posle skoka u napadu, Gedraitisa faulira i na liniju penala šalje Đoel Para. Litvanac 2/2. Veseli ponovo pogađa, ima već osam poena. Nedović fauliran od strane Čeha, pogađa oba penala. Trojka Laprovitole. Greška Zvezde, pa faul Gedraitisa, gleda se snimak da li je nesportski faul. Samo je običan faul, na sreću crveno-belih. Neverovatni Veseli ponovo sa poludistance bez greške. Nedović ponovo ne pogađa trojku. Barsa greši, pa promašaj Gedraitisa. Barselona posle 20 minuta igre vodi rezultatom 45:32.

7. minut - Tobi je iznudio dva penala, pogodio je oba. Veseli sa poludistance precizan. Loši napadi Zvezde, nije domaćin iskoristio dve šanse za košem. Parker nije pogodio. Jago baca loptu u aut. Sada greše i gosti, tačnije Laprovitola. Promašaj Nedovića. 28:38.

5. minut - Nova trojka neverovatnog Brizuele. Mitrović se lepo snašao i pogodio pod košem. Greše gosti. Da Silva šalje Jaga na liniju penala, Brazilac oba puta precizan. Tajm-aut Barselona, pa trojka Brizuele, neveorvatno igra Španac. 26:36.

Velika borba se vodi u 'Areni'
Velika borba se vodi u "Areni"foto: Tamara Trajković/Espreso

3. minut - Brizuela pronalazi Ernangomeza, koji lako zakucava. Loša odbrana Zvezde. Tobi posle promašaja Džavontea Smarta i Mitrovića pogađa. Sad i trojku pogađa Brizuela. Smart je ostao sam i promašio trojku. Satoranski nije kaznio to. Još jedan promašaj Smarta. Još jedna trojka čudesnog Brizuele. Tajm-aut Sferopulos. Trojka Tobija za prekid serije. 22:30.

1. minut - Počeo je drugi period igre nakon malog odlaganja zbog papirića koji su uleteli na teren od strane domaćih navijača. Dario Brizuela poentira i prolazi pored Teodosića kao pored čunja. Gubi loptu Nedović, pa novi poeni Brizuele. Greši Teodosić. 17:22.

19:59h

I ČETVRTINA (17:18)

10. minut - Jago pronalazi Bolomboja koji zakucava. Miloš Teodosić po prvi put na terenu, Jaga je zamenio. Sjajno se snašao i pogodio Rokas Jokubaitis na drugi obruč. Loš pokušaj Teodosića za tri poena. Parker kažnjava to dugom dvojkom, tajm-aut Janis Sferopulos. Promašaj Adama Hange, pa greška Vilija Ernangomeza. Lepa saradnja i pogodak Luke Mitrovića posle asistencije Teodosića. Majk Tobi šalje Oskara Da Silvu, koji pogađa samo drugi penal. Sjajan pogodak Nedovića. Loš napad Barse, pa trojka Nedovića. Odbranila se Zvezda, Barselona posle deset minuta igre, prvih, vodi rezultatom 18:17.

Tomaš Satoranski i Jago Dos Santos u duelu
Tomaš Satoranski i Jago Dos Santos u duelufoto: Tamara Trajković/Espreso

7. minut - Bolomboj poentira pored Parkera, sjajno se snašao. Veseli koristi mis-meč sa Nedovićem i lako postiže svoje nove poene. Nemanja Nedović i Dejan Davidovac promašuju trojke, u međuvremenu novi skok u napadu Bolomboja. TV tajm-aut. Neprecizan je sad bio i Džabari Parker. Loš napad i izgubljena lopta Nedovića, kažnjava to Satoranski lakim poenima. 8:13.

Janis Sferopulos
Janis Sferopulosfoto: Tamara Trajković/Espreso

5. minut - Bolomboj je iznudio prekršaj Veselog nakon što je uhvatio promašaj Lazića. Sudije su pogledale snimak i potvrdile da je faul načinjen pre isteka napada i to samo nekoliko desetinki. Pogađa Bolombo oba penala. Prvu trojku za goste ubacuje Nikolas Laprovitola. Gedraitis u svom stilu pogađa flouter. 6:9.

3. minut - Branko Lazić i Gedraitis promašuju trojke, muči se Zvezda u napadu. Dobra odbrana nad Janom Veselim, a potom poeni Jaga u kontri. Loš napad gostiju, pa loši potezi Bolomboja koji je promašio icer, a potom nije uhvatio loptu. Sjajn akcija Barselone i kucanje Veselog. 2:6.

Džavonte Smart i Branko Lazić
Džavonte Smart i Branko Lazićfoto: Tamara Trajković/Espreso

1. minut - Počeo je meč u "Štark areni". Loš napad Jaga Dos Santosa, na drugoj strani laki poeni Džabarija Parkera. Sada loš pas pravi Rokas Gedraitis, greška Litvanca. Tomaš Satoranski je ugurao Jaga i poentirao. 0:4.

19:57h

Na tribinama se nalazi i nekadašnji NBA šampiona Darko Miličić.

Darko Miličić
Darko Miličićfoto: Tamara Trajković/Espreso
19:36h

Košarkaši Crvene zvezde nastavljaju takmičenje u Evroligi.

Crveno-beli u okviru 25. kola elitnog takmičenja u "Štark areni" igraju protiv Barselone.

Izabranici Janisa Sferopulosa ima skor od deset pobeda i 14 poraza i imaju imperativ trijumfa.