ZVEZDU KOŠTALA KATASTROFALNA TREĆA ČETVRTINA! Baskonija na krilima Hauarda i Monekea osvojila Beograd (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Baskonije, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 22. KOLO

Objavljeno: 21:12h
Završeno
20:52h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije sa 90:91 u 22. kolu Evrolige u rasprodatoj Štark areni.

Heroj trijumfa gostiju iz Vitorije bio je Markus Hauard koji je ubacio čak 17 poena u trećoj četvrtini, a utakmicom sezone stao je na 32 poena ukupno.

Crveno-beli odigrali su odlično prvo poluvreme, imali prednost od devet poena, a novajlija Džavonte Smart upisao je devet poena za osam minuta.

Džavonte Smart slavi posle datih poena
Džavonte Smart slavi posle datih poenafoto: Starsport©

Sve ono što su dobro uradili u prve dve deonice, Beograđani su upropastili u trećoj četvrtini koju su izgubili 10:26 i na semaforu je stajalo 62:69

Poslednja deonica donela nam je dramu jer su se izabranici Janisa Sferopulosa potpuno vratili u utakmicu, ali su kažnjeni za neopreznost.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Baskonije
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©

Branko Lazić je na deset sekundi do kraja izbio loptu Markusu Hauardu i dodao Jagu koji je poentirao za 87:88

Kodi Miler-Mekintajer je potom realizovao jedno slobodno bacanje, ali je do lopte stigao Čime Monekea i dodao do Vanje Marinkovića.

Slavlje Markusa Hauarda i Čime Monekea posle utakmice Crvene zvezde i Baskonije
Slavlje Markusa Hauarda i Čime Monekea posle utakmice Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©

Srbin u sastavu Duška Ivanovića bio je oba puta precizan, a Jago je trojkom postavio konačan rezultat.

Kod Crvene zvezde Jago Mateus 26 poena, Rokas Gedraitis 13, Džavonte Smart 11, a Adam Hanga poen manje.

Košarkaši Crvene zvezde posle utakmice sa Baskonijom
Košarkaši Crvene zvezde posle utakmice sa Baskonijomfoto: Starsport©

Kod Baskonije 32 poena Markusa Hauarda, na 18 je stao Vanja Marinković. Čima Moneke je dodao 13 poena i 12 skokova, a Met Kostelo 10 poena.

Standings provided by Sofascore

00:15

Delije napravile fantastičnu koreografiju

20:38h

40. minut - Gedraitis trojka i tajm-aut Ivanovića pri rezultatu 83:84! Hauard dvojka. Oba bacanja promašio je Luka Mitrović.

Dvojka Hauard i tajm-aut Sferopulosa pri rezultatu 83:88. Jago 2/2. Izbio je Lazić loptu Hauardu i dodao Jagu koji je pogodio dvojku za 87:88.

Tajm-aut Ivanović. Miler-Mekintajer 1/2, ali je uhvatio loptu Moneke. Na kraju bacanja za Marinkovića. Vanja 2/2. Jago trojka - 90:91.

20:35h

38. minut - Hauard dvojka. Nema poena Gedraitisa. Gubi loptu Baskonija. Mitrović dvojka! Maši trojku Miler-Mekintajer kao i Jago.

Kodi Miler-Mekintajer na utakmici Crvene zvezde i Baskonije
Kodi Miler-Mekintajer na utakmici Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©

Maši trojku Hauard - 80:84.

20:32h

36. minut - Miler-Mekintajer bez poena, Jago dvojka. Kostelo dvojka. Jago 2/2. Koraci Monekea! Gedraitis dvojka - 78:82.

Jago Mateus na utakmici Crvene zvezde i Baskonije
Jago Mateus na utakmici Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©
20:27h

34. minut - Nema poena na obe strane. Pobegla je lopta Hauardu. Tajm-aut Duško Ivanović. Jago 2/2. Trojka Marinković. Gedraitis dvojka - 72:80.

Duško Ivanović na utakmici Crvene zvezde i Baskonije
Duško Ivanović na utakmici Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©
20:19h

32. minut - Maši trojku Smart. Moneke 2/2. Ispada Hangi lopta u aut. Beži lopta Monekeu. Hanga 1/2. Hauard trojka i tajm-aut Sferopulosa - 63:74.

Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Baskonije
Janis Sferopulos na utakmici Crvene zvezde i Baskonijefoto: Starsport©

Mitrović 2/2. Trojka Marinković, uzvraća Jago - 68:77.

20:14h

30. minut - Dobio je Smart rampu od Kostela. Nema trojke Hauarda. Maši trojku Gedraitis, pokušao je Bolomboj, ali je zgazio aut liniju. Moneke dvojka.

Hanga dvojka. Hauard trojka, njegov 17. poen u trećoj četvrtini. Maši trojku Smart. Marinković trojka za 62:69.

20:10h

28. minut - Odlična odbrana nad Hauardom. Smart 2/2. Marinković maši trojku, kao i Hanga. Hauard 2/2, a onda i trojka za 60:61.

20:06h

26. minut - Jago nije pogodio posle prodora. Rampa Bolomboja nad Kostelom. Trojka Davidovac! Nema dvojke Hauarda. Uzvraća Kostelo Bolomboju.

Kostelo dvojka. Gedraitis 1/2 - 58:56.

20:00h

24. minut - Hauard trojka sa osam i po metara. Promašio trojku Lazić, ali zakucava Bolomboj.

Deluje da nije postojao faul, ali Hauard koristi 3/3 sa bacanja. Gubi loptu Jago, zakucava Moneke i tajm-aut Janisa Sferopulosa kod rezultata 54:54.

19:57h

22. minut - Marinković maši trojku. Istekao je napad crveno-belima. Bolomboj seče pas. Nema dvojke Bolomboja. Hauard trojka - 52:46.

19:39h

20. minut - Trojka Gedraitis! Greška u koracima Kostela. Nije pogodio Jago dvojku, ali ubacuje Bolomboj loptu u koš. Maši Kostelo trojku.

Gedraitis je pogodio dvojku, ali ne i dodatno slobodno bacanje. Trojka Marinković. Nema trojke Bolomboja, ali ni Jaga - 52:43.

19:35h

18. minut - Moneke dvojka. Maši dvojku Kocar. Blokada Bolomboja. Nema dvojke Milera-Mekintajera. Gubi loptu Zvezda, Moneke dva poena.

Tajm-aut Janisa Sferopulosa kod rezultata 45:40.

19:32h

16. minut - Kostelo 2/2. Hanga 2+1. Greška u vođenju kod gostiju. Greši Hanga. Diez trojka. Trojka Smart! Maši dvojku Kocar - 45:36.

Neiskorišćeni napad izabranika grčkog stručnjaka.

19:25h

14. minut - Smart dvojka.Rogavopulos trojka. Hanga dvojka. Kostelo trojka i tajm-aut Janisa Sferopulosa kod rezultata 37:31. Hanga dvojka - 39:31.