ZVEZDA RAZBILA PARTIZAN U VEČITOM DERBIJU: Crveno-beli zablistali u meču sezone, crno-beli NEPREPOZNATLJIVI
Crvena zvezda - Partizan, Foto: Starsport©

19. kolo evrolige

Objavljeno: 23:25h
Završeno
22:02h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Partizan sa 88:72 u 19. kolu Evrolige i tako zabeležili prvu pobedu ove sezone protiv "večitog" rivala.

Bila je to sjajna timska pobeda izabranika Janisa Sferopulosa koji nažalost nakon ovog meča ima dva velika razloga za brigu.

Zbog povreda se na teren nisu vraćali mladi Nikola Topić, kao i Džoel Bolomboj koji se povredio u finišu meča.

Ponovo se pokazalo da kada ide Milošu Teodosiću, ni njegovi saigrači ne moraju da brinu.

Iskusni plej je ove večeri imao i značaj poenterski učinak, ali je daleko veći posao odradio u organizaciji napada.

KK Crvena zvezda, KK Partizan, Večiti derbi

Briljirao je novajlija Fredi Gilespi koji je imao nekoliko atraktivnih zakucavanja, ali i veliki doprinos u odbrani.

Nemanja Nedović je ponovo pokazao da ima "motiv više" protiv najvećeg rivala i pogodio neke ključne šuteve.

Kod Partizana gotovo da nismo imali raspoložene igrače, ali je Kevin Panter ponovo stigao do svog proseka.

Crno-beli su jako loše ušli u meč, već posle prve deonice imali dvocifren zaostatak, da bi na poluvremenu bilo ogromnih 50:29

Očekivalo se da Partizan zaigra bolje posle odmora, ali nisu došli do prepoznatljive igre iako su im košarkaši Zvezde dozvolili povratak na nešto više od tri minuta do kraja.

Tada su spustili prednost na jednocifrenu, ali Gedraitis i Nedović odbijaju nalet rivala i postavljaju stvari na svoje mesto.

Nedović je bio najefikasniji sa 16 poena, Teodosić je imao 13 poena i 7 asistencija, Rokas Gedraitis je bio sjajan sa 14 poena i sedam skokova, dok je Fredi Gilespi završio meč sa 14 poena i pet skokova.

Kod Partizana je Kevin Panter postigao 17 poena, Doužer je imao 12, po 11 su dodali Kaminski i Naneli, dok je Kaboklo imao 10 poena i sedam skokova.

Izmena: 23:25h
22:02h

40. minut - Sjani Nedović još jednom dokazuje kvalitet! Idu i poeni Gedraitisa. Kraj meča! 88:72

21:59h

39. minut - Sjajan prodor Nedovića, pa novi poeni Pantera. Sjajni Miloš Teodosić beleži nove poene.

Novi poeni za Nanelija 84:72

21:56h

38. minut - Partizan u jednom posedu dva puta promašio za 3 poena. Gedraitis pogađa jako važnu trojku i odbija nalet crno-belih! 80:68

21:53h

37. minut - Promašaj Teodosića, što kažnjava Kaminski trojkom! Partizan smanjuje na jednocifrenu prednost. 77:68

Bolomboj je morao da napusti teren u pratnji lekarskog tima.

21:48h

36. minut - Jago greši, ali još jednom pokazuje koliko je borben, vraća loptu i poentira uz faul!

Sada Kevin Panter pogađa za 3 poena uz faul. Nešto je uletelo na parket dok se kapiten Partizana spremao da izvede slobodno bacanje

Bolomboj izlazi iz igre jere je povredio prst u duelu sa jednim košarkašem Partizana.

Crno-beli smanjuju prednost posle poena Kaminskog 77:65

21:45h

35. minut - Prvi poeni za Kaminskog iz igre! Loš napad Zvezde, Kiminsski ponovo na liniji penala 74:59

21:44h

34. minut - Džejlen Smit pogađa za 2, a onda ide i nova trojka Zvezde koju pogađa Nedović! 74:55

21:43h

33. minut - Jago Dos Santos ostaje sam i pogađa novi trojku za Zvezdu! Doužer pogađa uz zvuk sirene 71:53

21:39h

32. minut - Doužer uzvraća trojku! 68:51

21:37h

31. minut - Počela je poslednja četvrtina! Ostao je Hanga sam na trojci i nije se mnogo premišljao! 68:48

Izmena: 21:42h
21:31h

30. minut - Majstorija Teodosića koji "namešta" nove poene Gilespiju! Panter siguran sa linije penala, potom Teodosić pogađa samo jedno.

Crno-beli ne koriste napad na isteku trećeg perioda koji je završen rezultatom 65:48

Stižu informacije da je Topić otišao u svlačionicu zbog problema sa kolenom. Ipak, mladi plej se vratio, ali verovatno više neće ulaziti u igru.

21:30h

29. minut - Promašuje Hanga oba slobodna bacanja, ali košarkaši Zvezde nekako stižu do lopte i Gilespi iznuđuje dva nova slobodna bacanja. Zvezda promašuje 4 sl. bacanja u nizu 62:46

21:28h

28. minut - Partizan ima malo bolju energiju nego u prvom poluvremenu. Novi poeni Nanelija, a potom i novi poeni Gilespija koji je bio najspretniji posle promašaja Jaga.

Poeni za Ponitku posle ofanzivnog skoka 62:46

21:24h

27. minut - Loš napad Zvezde, što kažnjava Naneli šutom sa poludistance! Teodosić perfektan sa linije penala 60:42