PARTIZAN BEZ MUNICIJE U MADRIDU: Real lako pobedio umorne crno-bele!

Objavljeno: 23:24h
Završeno
22:28h

Košarkaši Partizana prekinuli su niz od pet uzastopnih pobeda u Evroligi.

Umorni crno-beli odigrali su najgori meč u sezoni i doživeli težak poraz na gostovanju Real Madridu rezultatom 91:75.

Parni valjak sada ima skor od devet pobeda i sedam poraza, dok su Madriđani neprikosnoveni na vrhu sa 15 pobeda i samo jednim neuspehom i to protiv Panatinaikosa.

Izabranici Željka Obradovića dobro su započeli meč, Bruno Kaboklo je vezao pet uvodnih poena za vođstvo našeg tima rezultatom 5:2.

Ioak, Džanan Musa je dominirao na drugoj strani, ubrzo je stigao do dvocifrenog broja poena, dok se Partizan mučio u napadu, a u odbrani bio premekan.

Da nije bilo Kabokla, crno-beli bi već imali ozbiljan rezultatski zaostatak.

Musi su se potom pridružili Mario Hezonja, Rudi Fernandez i Serhio Ljulj, pa je Real poveo sa maksimalnih 38:21.

Partizan je uspeo da se poveže u finišu prvog poluvremena, spustio je prednost Madriđana na jednocifrenu, ali je Ljulj ubacio još jednu trojku i Real je posle 20 minuta igre vodio rezultatom 48:36.

Partizan je propustio šansu da smanji prednost Reala na startu treće četvrtine, a kazna je bila surova. Šampion Evrope je serijom 16:2 otišao na maksimalnih 69:44 i tu je bio kraj meča.

Razlika je u jednom trenutku bila i 27 poena, a Partizan je do kraja meča samo uspeo da ublaži poraz i to zahvaljujući sjajnoj roli Balše Koprivice koji je ubacio 11 poena u poslednjoj deonici.

Na kraju ubedljiv poraz umornog Partizana, Obradović je odmorio veći broj igrača kada je video da šanse za pobedu nema, pa je to jedina dobra stvar iz ovog meča.

Najefikasniji u Realu bio je Džanan Musa sa 23 poena i šutom iz igre 10/12, pratili su ga Mario Hezonja i Vensan Poarije sa 14.

Partizan je predvodio Bruno Kaboklo sa 18 poena, Tristan Vukčević je dodao 12, a Balša Koprivica 11.

Crno-beli u narednom kolu dočekuju Virtus, dok će Real put Francuske na megdan Asvelu.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

Standings provided by Sofascore
22:09h

IV ČETVRTINA 15:24.

10. minut - Duga trojka Hezonje. Tajm-aut Obradović. Koprivica zakucava posle promašenog zakucavanja Vukčevića. Tehničke za Vukčevića, dobio je dve odjednom i završava meč. Fernandez to kažnjava sa dva penala. Jaramaz ne ubacuje trojku, Hezonja poogađa u kontri. Novi tajm-aut Obradovića. Koš uz faul Koprivice, a potom ubacuje i dodatni penal. Još jedan pogodak Koprivice. Greši Reaal, a potom pogodak Koprivice za kraj meča. Real Madrid je savladao Partizan rezultatom 91:75.

7. minut - Novi poeni Poarijea. Trojka Tristana Vukčevića. Balša Koprivica krade loptu Ljulju. Koprivica pogađa oba penala. Još jedna dobra odbrana Koprivice, sada nad Rodrigezom. Uterao je loptu u koš Hezonja. Vukčević ispravlja promašaj Jaramaza. 84:66.

Kevin Panter
Kevin Panterfoto: FOTO: KK Partizan

5. minut - Osmi poen Nanelija. Poarije razgrće sve i pogađa. Ponitka beleži nove poene, ima ih četiri. Rodrigez ne pogađa trojku. Neshvatljiva greška Jaramaza, pa promašaj Ljulja. Ni Naneli ne pogađa trojku sada. 80:59.

3. minut - Težak promašaj Ognjena Jaramaza za dva. Novo kucanje Poarijea. Poeni Jaramaza. 78:55.

1. minut - Endiaj promašuje trojku na startu trećeg perioda. Lepi poeni Smailagića. 76:53.

21:41h

III ČETVRTINA 28:15

10. minut - Nekoliko loših napada na obe strane, Ledej korake pravi, ponovo. Nova trojka Muse. Poeni Ledeja posle skoka u napadu Smailagića. Novi alej-up za Poarijea. Ponovo mu je asistirao Serhio Rodrigez. Panter ne pogađa za tri. Odbranio se Partizan. Poeni Nanelija. Sad Poarije nije zakucao posle alej-upa. Real Madrid vodi rezultatom 76:51.

7. minut - Novi promašaj Doužera. Kampaco fauliran, ubacuje oba penala Argentinac. Ponovo je pogrešio Partizan. Nesportski faul Ledeja. Kozer pogađa oba penala. Musa posle dugo vremena poentira, Partizan na -25. Smailagić pogađa trojku i prekida seriju rivala. Poarije koristi oba penala. Novi promašaj indisponiranog Doužera. 71:47.

5. minut - Šmekerski pogodak preko Tavaresa Nanelija. Kampaco lako pored Ponitke prolazi i pogađa. Loš pokušaj Nanelija za tri poena. Endiaj je ostao sam i pogodio za tri. Raste prednost Reala. Promašaj Pantera. Četvrti faul Kabokla, Kozer ubacuje jedan penal. 63:44.

3. minut - Tavares ispravlja promašaj Reala. Nova trojka Bruna Kabokla. Odbranio se Partizan, ali Panter nije uspeo da pogodi. Laki poeni Muse. Au kakva greška Nanelija. Endiaj to kažnjava košem uz faul. Tajm-aut Obradović. Nije pogodio dodatni penal Endiaj. 57:42

1. minut - Počeo je treći period. Naneli dobija rampu od Tavaresa. Trojka Kozera. Kaboklo vraća trojku. 51:39.

21:05h

II ČETVRTINA 22:17

10. minut - Hezonja u svom stilu za tri, tajm-aut Obradović. Vukčević se lepo snalazi i pogađa preko Rodrigeza. Ostaje sam i ubacuje trojku Fernandez. Dug napad i greška Partizana, vreme je isteklo. Rodrigez nije ubacio trojku. Vukčević je hrabro iznudio faul Tavaresa, pogodio je prvo, a potom i drugo. Poklonio je Partizan napad, srećom Kampaco nije pogodio trojku. Real Madrid posle prvog poluvremena i 20 minuta igre vodi rezultatom 48:36.

7. minut - Hezonja sad nije pogodio za tri. Lep napad Partizana i poeni Mateuša Ponitke. Kakav pas i zakucavanje Poarijea. Naneli ekspresno uzvraća dvojkom. Hezonja nije pogodio, poeni Alena Smailagića u kontri. Tajm-aut Ćus Mateo. 42:32.

5. minut - Trojka Tristana Vukčevića. Hezonja lako prolazi Tristana i pogađa za dva. Novi loš napad Partizana. Ljulj iz velike daljine ne pogađa za tri. Kaboklo još jednu trojku promašuje. Rudi Fernandez sada ishitrno šutira i promašje trojku. Kaboklo monstruozno zakucava. 40:26.

3. minut - Musa nije pogodio penal, ali je Hezonja izborio novi napad u kojem je Musa ponovo pogodio uz faul. Ovog puta ubavio je i dodatni penal. Panter prekida seriju Reala. Alej-up i poeni Poarijea. Au, kakva greška Ledeja. Poklanja Hezonja loptu Partizanu. Greši Partizan, trojka Serhija Ljulja ekspresno. Nije Kaboklo pogodio. Srećom, Ljulj brza i promašuje trojku. 38:21.

1. minut - Počela je druga četvrtina. Frenk Kaminski nije pogodio trojku. Džejms Naneli gubi loptu, Hezonja u kontri postiže prve poene. Naneli nije pogodio zua tri. Nova kontra Reala, novi poeni Muse, ali sada uz faul. Tajm-aut Partizan. 30:19.

Izmena: 21:41h
20:45h

I ČETVRTINA 26:19

10. minut - Ledej prekida seriju Reala. Doužer pravi faul u napadu. TV tajm-aut. Nova otvorena trojka Kampaca. Kaboklo još jednom neprecizan za tri. Endiaj nije podogio za tri. Greši i Ledej, pravi korake. Laki poeni Tavaresa. Konačno trojka Kabokla, posle nekoliko promašaja. Ima deset poena. Tavares lako poentira pored Brazilca. Panter lako i lepo prodire do kraja. Kaboklo šalje Tavaresa na dva penala, ali promašuje oba penala. Ipak, nastavak akcije za Real. Mario Hezonja iz velike daljine neprecizan. Ledej je lepo probio, ali nije pogodio preko Vensana Poarijea, sudije nisu svirale faul. Real posle deset minuta vodi rezultatom 26:19.

7. minut - Musa u kontri zakucava, prvi dvocifren igrač. Danilo Anđušić promašuje otvorenu dvojku, Eli Endiaj kažnjava to sa dva poena. Kaboklo nije pogodio za tri. Kampaco je sad ostao sam i pogodio za tri. 19:12.

5. minut - Musa stiže do sedmog poena, sad ubacuje i trojku. Za sad nijedan drugi igrač nije postigao koš za Real. Uzvraća Zek Ledej trojkom. Sada trojka i Fabijana Kozera. Doužer se lepo snašao i pogodio preko Kampaca pod košem. Novi poeni Muse, ima ih već devet. Kaboklo ispravlja promašaj Doužera. 12:12.

3. minut - Trojka Kabokla, prva za Partizan. Kampaco loš pokušaj za tri poena. Nije ni Pi Džej Doužer pogodio. Musa poentira posle ofanzivnog skoka. Novi promašaj Doužera. Kampaco neprecizan na drugoj strani. 4:5.

1. minut - Počeo je meč u "Vizink" centru u Madridu. Džanan Musa lako postiže poene. Bruno Kaboklo sjajno prolazi i poentira pored Edija Tavaresa. Loš pas Fakunda Kampaca. 2:2.

20:41h

Ovom duelu prethodio je susret veterana dva tima, a trijumf je odneo Real Madrid rezultatom 71:67.

20:17h

Košarkaši Partizana gostuju Real Madridu u okviru 16. kola Evrolige.

Crno-beli iza sebe imaju pet uzastopnih pobeda u elitnom takmičenju, ali ih sada očekuje najteži protivnik.

Real posle 15 kola ima 14 pobeda i samo jedan poraz i mnogi ga već vide kao ubedljivo najvećeg favorita za osvajanje Evrolige.

Ovo će biti prvi meč ovih timova od istorijske Top 8 serije iz prošle sezone.