ZVEZDA IGRALA PO TEODOSIĆEVIM NOTAMA: Crveno-beli došli do prvog trijumfa u gostima!

evroliga

Objavljeno: 22:23h
Završeno
22:09h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Makabiju rezultatom 98:92 u okviru 16. kola Evrolige.

Izabranici Janisa Sferopulosa su došli do prve pobee na gostovanjima ove sezone, a najzaslužniji za to bio je Miloš Teodosić koji je postigao 27 poena i tome dodao 14 asistencija.

Crveno-beli su nešto slabije ušli u meč i propustili nekoliko napada, dok je Makabi uglavnom poene postizao preko Niba. Ipak, ulaskom Teodosića Zvezdin napad je prodisao, a plejmejker crveno belih je uspeo da dođe do 10 poena već na kraju četvrtine, a jedini koji ga je pratio na startu bio je Bolomboj.

Dobro igru iz prve četvrtine su crveno beli preneli i na drugu, a svojih pet minuta imao je Majk Tobi koji je odigrao najbolji period u crveno-belom i postigao 12 poena u drugom kvartalu. Teodosić je nastavio da diriguje, a crveno-beli su stekli +9 na poluvremenu.

Nastavila je Zvezda da pogađa i u trećem kvartalu, a imala je i novog heroja iz senke u vidu Gedraitisa koji je postigao 16 poena u trećoj deonici. Imala je Zvezda i plus 18 u nekoliko navrata, ali su uspeli da uhvate priključak pred poslednji kvartal.

Uspeo je Makabi u završnici da nekoliko puta zapreti, ali svaki put kada bi prišli, Davidovac ili Gedraitis bi pogodili, a Teo izmislio poene. U samom finišu su uspeli da priđu na +6 uz nekoliko dobrih šuteva, ali nisu imali dovoljno snage da preokrenu protiv odlične Zvezde večeras.

Miloš Teodosić je izdominirao sa 27 poena i 16 asistencija. Džoel Bolomboj je sa 20 poena ostvario rekord karijere, Rokas Gedraitis je ubacio 16, a Majk Tobi 12.

22:06h

Kraj meča! Crvena zvezda je slavila rezultatom 92:98

21:56h

10. minut - Kolson pogađa trojku i spušta Makabi na jednociftrenu razliku.

Bolomboj ponovo pogađa i potvrđuje svoje sjajno izdanje, već je postigao 20 poena.

Ipak, Lorenco Braun vezuje pet poena u kratkom periodu i vraća Makabi na -6.

21:53h

8. minut - Nibo pogađa dva slobodna bacanja, a Bolomboj pogađa trojku nakon odlične akcije crveno-belih.

Ipak, Blat vraća trojku na drugoj strani, ali Teodosić sjajnom asistencijom pronalazi Bolomboja koji silovito zakucava - 84:96

21:47h

6. minut -Nibo zakucava, a Teodosić gubi loptu nakon čega Lazić dobija peti faul.

Teodosić dobija faul, a zatim i pogađa oba - 77:91

21:40h

4. minut - Hanga pogađa trojku i odbija nalet Makabija.

Davidovac hvata ofanzivan skok i pogađa uz faul.

Boldvin pogađa za tri, a zatim pogađa i uz faul i pravi seriju od 6:0.

Seriju prekida Davidovac koji hvata promašaj Jaga - 75:89

KK Crvena zvezda
21:36h

2. minut -Teodosić pogađa za dva posle sjajnog driblinga, ali na drugoj strani Lorenco Braun pogađa uz faul, ali promašuje slobodno bacanje.

Nedović gubi loptu, a Braun pogađa iz tranzicije - 69:81

21:35h

Počela je poslednja četvrtina!

21:29h

10. minut - Bolomboj pogađa dva slobodna bacanja, a Blat pogađa za tri.

Sorkin pogađa dva slobodna bacanja, a Gedraitis pogađa za dva - 65:79

21:22h

8. minut - Boldvin uz dosta sreće pogađa za tri, a zatim Rivero pogađa za dva.

Nedoviću nisu priznati poeni koji su delovali kao regularni, a nakon protesta dobija tehničku, ali je Boldvin nije iskoristio.

Teodosić pogađa  trojku - 60:75

21:20h

6. minut - Nedović je faulirao Boldvina na šutu za tri poena, a on pogađa sva tri.

Ipak, Gedraitis ne dozvoljava Makabiju da se vrati i pogađa uz faul, a zatim i još jednu trojku - 53:72

21:13h

4. minut - Boldvin pogađa trojku, a Gedraitis pogađa za dva.

Nibo pogađa dva slobodna bacanja, a Teodosić odlično prolazi i pogađa za dva - 50:66

21:10h

2. minut - Teodosić pogađa za tri, a zatim Gedraitis pogađa uz faul.

Lorenco Braun pogađa trojku za Makabi, ali Gedraitis vraća trojku.

Luka Mitrović hvata svoj promašaj i pogađa za dva - 45:62

21:10h

Počelo je drugo poluvreme

20:50h

10. minut -Rivero pogađa nakon nekoliko ofanzivnih skokova Makabija.

Tobi nosi Zvezdu u ovoj četvrtini i ponovo pogađa nakon ofanzivnog skoka.

Lazić pravi faul na Boldvinu a on pogađa oba, a Boldvin dobija tehničku.