MICIĆ PROMAŠIVAO I ASISTIRAO: Igrao i Pokuševski, Bobi na klupi, Jovića nigde, poraz Rajakovića! (VIDEO)
Vasilije Micić je konačno dobio veću minutažu, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

nba

Moćne partije su imali Demar Derozen, Džeren Džekson, Janis Antetokumpo, Žoel Embid, Luka Dončić, Šej Gildžus-Alegzender, Džulijus Rendl, Teri Rozije...

Nedeljko Đukić

Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić su imali nezaboravan okršaj u Atlanti, a Srbija je sem njih dvojice imala još predstavnika u NBA prethodne noći s obzirom da je odigrano 14 utakmica.

Vasilije Micić je posle dužeg perioda zaigrao za Oklahoma Siti, a i prilika je bila dobra. Tander je na svom terenu rutinski savladao nejaku Jutu 134:120 uz 35 poena Šeja Gildžus-Alegzendera.

Vasa je dobio 16 minuta na parketu, ali ih poenterski nije iskoristio jer je imao samo dva poena (1/5 iz igre, 0/3 trojke). Međutim, odlično je razigravao saigrače pošto je imao pet asistencija, a i po jedan skok i ukradenu loptu.

Trener Darko Rajaković je doživeo poraz sa Torontom na gostovanju Njujorku 130:136, najviše zahvaljujući 34 poena Džulijusa Rendla za Nikse.

Aleksej Pokuševski je takođe dobio priliku i za osam i po minuta uspeo samo da uhvati jednu loptu i promaši dve dvojke.

Boban Marjanović je ostao na klupi Hjustona koji je još jednom sjajnom odbranom lako rešio derbi Teksasa sa San Antoniom - 93:82.

Nikola Jović nije ni bio u sastavu Majamija koji je tesno slavio na gostovanju Šarlotu 116:114 uprkos 34 poena i 13 asistencija Terija Rozijea za domaćina.

Dalas je kao gost pobedio Memfis 120:113 uz 35 poena Luke Dončića, dok je Džeren Džekson za domaće Grizlise ubacio 41.

Titulu najefikasnijeg igrača večeri je sa Džeksonom podelio Demar Derozen koji je takođe postigao 41 poen, uz 11 asistencija, ali je i on poražen pošto je Čikago poklekao u Milvokiju posle produžetka - 129:133.

Pratio ga je Kobi Vajt sa 33 poena, a toliko je za Bakse postigao Janis Antetokumpo i pride uhvatio 12 lopti.

Filadelfija je razbila Vašington 146:101 uz 34 poena i 10 skokova Žoela Embida.